НМТ-2023: Сергій Шкарлет розповів про особливості вступу до університетів

Усі охочі вступити у 2023 році до закладів вищої освіти мають скласти Національний мультипредметний тест. Він складатиметь з трьох блоків: два обов’язкові предмети та один на вибір вступника. Обов’язковими стали українська мова та математика, а от на вибір лишили історію України, іноземну мову (англійську, німецьку, іспанську або французьку), біологію, фізики та хімію.

Скласти тестування з усіх трьох предметів вступники мають за один день (із міркувань безпеки). Очільник МОН розповів, що вступники зможуть подавати до 20 заяв, але не більше 5 заяв на місця державного та/або регіонального замовлення. 

До того ж для вступу можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2020-2021 років. Особи, які бажають вступити на мистецькі та спортивні спеціальності, додатково складатимуть творче чи спортивне завдання.

Сергій Шкарлет окремо наголосив, що всі пільги та пільгові категорії будуть збережені, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій. Також вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити всі етапи вступної кампанії дистанційно. 

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *