Звіт селищного голови про роботу Рафалівської селищної ради та її виконавчого комітету за 2022 рік

завантажити звіт у форматі PDF


Підзвітність та відповідальність перед територіальною громадою є одним із принципів здійснення місцевого самоврядування в Україні. Селищна рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси територіальної громади. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної роботи селищного голови, кожного депутата, постійних комісій, сесійної діяльності, виконавчого комітету селищної ради, громадського активу громади. Усі питання, що безпосередньо торкалися захисту прав і свобод наших мешканців, впливали на стан соціально-економічного розвитку території громади вирішувалися першочергово. Налагоджено тісну співпрацю з обласною державною адміністрацією, райдержадміністрацією, більшістю керівників організацій, підприємств, установ.

Законом України «Про введення воєнного стану в Україні» тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34383941 – 4453 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”.

Протягом року, виконавчий комітет  Рафалівської селищної ради, керівники структурних підрозділів, старости сіл громади працювали над впровадженням у життя законодавчих актів та ініціатив, з метою забезпечення обороноздатності громади, району, держави та формування спроможної територіальної громади.

По завершенню процесу формування громад станом на 01.01.2021 року, значна частина повноважень по управлінню закладами, установами, організаціями освіти, культури, медицини, спорту, соціального захисту тощо, перейшла на рівень місцевого самоврядування та додала питань та напрямків у роботі, які були відсутні  у повноваженнях ОМС в попередні роки та додалися завдання військового, оборонного характеру.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та плану роботи селищної ради засідання сесії селищної ради проводяться не рідше чотирьох разів на рік, а за необхідності і більше, з вирішення земельних питань – не рідше одного разу на місяць за наявності заяв.

У 2022 році було проведено 7 сесійних засідань ради, прийнято 162 рішення, 15 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 133 рішення. Контроль за виконанням рішень ради здійснюється постійно діючими комісіями та виконавчими органами ради.

Відповідно до повноважень, які додалися, збільшився і штат посад. У 2022 році виконавчий комітет працював у складі відділу фінансів, відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності, відділу соціального захисту населення, відділу правової, кадрової, інформаційної роботи та земельних ресурсів, відділу освіти, культури, молоді та спорту, служби у справах дітей. Повноваженнями та обов’язками  працівників селищної ради,  передбачено листування з органами влади вищих рівнів, підпорядкованими закладами та установами, жителями громади та інших населених пунктів області, України.

Протягом року значно збільшилося листування з органами влади: надійшло до селищної ради та направлено селищним головою працівникам до виконання – понад 3000 документів; підготовлено та надіслано в установи – понад 2700 документів.

Працівниками селищної ради  підготовлено 272 розпорядження селищного голови, відбулося 14 засідань комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Переважними питаннями у зверненнях громадян є питання, які виникають при переоформленні права власності на майно, зміна та присвоєння поштових адрес. На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» надано відповіді за 22 запитами громадян. Для підготовки питань на розгляд сесії постійно залучаються виконавчий комітет селищної ради, депутати селищної ради, керівники закладів освіти, а при потребі – керівники або спеціалісти тих чи інших організацій та установ, розташованих на території селища.

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» протягом 2022 року здійснення державної регуляторної політики забезпечувалося відповідно до плану діяльності Рафалівської селищної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2022 рік.

Яскравим індикатором стану справ в соціально-економічному житті людей є робота із зверненнями громадян. Протягом 2022 року до селищної ради надійшло  3846 звернень громадян (у 2021 році 1430). Ведеться журнал реєстрації письмових звернень, заяв та скарг громадян. Всі звернення, які надходять до селищної ради уважно розглядаються, аналізуються вжиті заходи, адже за цими зверненнями стоять конкретні люди, їхні проблеми, болі і тривоги. За аналізом звернень, що надходять до селищної ради, наших жителів хвилюють і благоустрій селища, і охорона навколишнього середовища, працевлаштування, оформлення субсидій і права власності на земельні ділянки, стан доріг та вуличного освітлення та звернення про виділення землі і інші питання, але на превеликий жаль, вирішуючи кожний свою проблему, ми не завжди враховуємо правила добросусідства та думку тих людей, що нас оточують. По всіх зверненнях надано відповіді та прийнято відповідні рішення.

З метою підвищення кваліфікації, вдосконалення професійних знань, умінь та навичок, працівники ОМС проходять навчання, курси підвищення кваліфікації, вебінари, інформаційні заходи очно та онлайн. В межах повноважень протягом  2022 року 5 працівниками виконавчого комітету пройдено курси підвищення кваліфікації  у КНЗ «Рівненський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій», курси з цивільного захисту в Рівненському навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД.

З метою підвищення професійного рівня працівники селищної ради постійно беруть  участь у   семінарах від U-LEAD з Європою, навчальних зустрічах з напрямків децентралізації, консультаціях та вебінарах за напрямками роботи.

Забезпечення функціонування мережі закладів освіти і культури громади. Мережа закладів, установ освіти Рафалівської селищної ради становить: 1 заклад дошкільної освіти, 4 дошкільних  структурних  підрозділи, 3 ліцеї, один з них, має 3 структурні підрозділи, 2 заклади позашкільної освіти.

У галузі «Освіта» працює 272 працівники, з них: 145 педагогічних.

Мережа закладів культури охоплює всі населені пункти громади: Рафалівський будинок культури, сільський клуб с. Малий Жолудськ та сільські клуби с. Суховоля та с. Лозки (в орендованих приміщеннях).

У галузі «Культура» працює 4 працівники.

Створення безпечного освітнього середовища. Основним пріоритетом галузі, в умовах військових дій, залишається безпека всіх учасників освітнього процесу. У 2022 році в умовах дії правового режиму воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України 24 лютого 2022 року N 2102-IX (із змінами) освітній процес у закладах освіти організовується відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», інших актів законодавства з урахуванням безпекової ситуації на адміністративно-територіальній одиниці. Важливим і головним питанням для організації навчання у очному форматі є наявність і облаштування  укриттів у закладах освіти. Відповідною комісією, згідно з профільними нормативними документами,  проведено обстеження усіх укриттів громади та визначено їх категорію, надано рекомендації балансоутримувачам приміщень щодо проведення ремонтних та будівельних робіт. Враховуючи наявні укриття, заклади освіти громади працюють за очною формою навчання, використовуючи очно-дистанційний формат.

Якісна і доступна дошкільна освіта — це запорука розвитку та становлення кожної особистості, фундамент для самореалізації дитини, формування її компетентностей і навичок.

Попри запровадження воєнного стану в Україні розвиток дошкільної освіти залишається одним із пріоритетних напрямків  роботи галузі.

Дошкільна освіта в сучасних умовах потребує трансформації саме через організацію освітньої діяльності закладів дошкільної освіти.

У 2022 році увага педагогів закладів дошкільної освіти селищної ради була зосереджена на створенні  освітнього простору шляхом дотримання безпечних, комфортних умов організації освітньої діяльності, здійсненні психологічного супроводу всіх учасників освітнього процесу, формуванні соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку та забезпеченні варіативної організації освітнього процесу в дошкільному закладі з використанням очної та дистанційної форми  до 10 травня та очної форми з 01 жовтня  в активній взаємодії, співпраці з батьками дошкільників.

У 2022 році на території Рафалівської селищної ради функціонувало  5 закладів дошкільної освіти: 1 самостійна юридична  одиниця ( ЗДО(ясла-садок) «Сонечко» смт. Рафалівка)  та 4 у структурі закладів загальної середньої освіти (Лозківська гімназія, Рафалівська початкова школа, Суховільська початкова школа,  Великожолудський ліцей).

До початку війни функціонувало 8 груп: 2 з них – з короткотривалим перебуванням та 6 – з повним робочим днем. На сьогоднішній день очна та змішана форми навчання організовані у ЗДО «Сонечко» смт. Рафалівка  (3 групи), дошкільний підрозділ  Великожолудського ліцею (2 групи), дошкільні підрозділи ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей»(2 групи), які мають укриття та всі необхідні для організації навчання дозволи. Дошкільну освіту здобувають 143 дитини віком від 2 до 6(7) років. Показник охоплення різними формами дошкільної освіти становить дітей від 3 до 5 років – 34 % від потреби, від 5 до 6(7) –  97% Чисельність дітей у розрахунку на 100 місць у закладах дошкільної освіти селищної ради становить 63 вихованців. На даний час відсутня потреба у створенні додаткових місць у закладах дошкільної освіти.

При здійсненні щорічного обліку дитячого населення відстежується тенденція щодо зменшення чисельності народжених та збільшення кількості емігрованих дітей разом з батьками. На даний час на території громади проживає 391 дитина віком від 0 до 6 років (порівняно з аналогічним показником 2021 року кількість дітей віком  від 0 до 6 років зменшилась на 29 осіб), 217 з яких є діти від 3 до 6 років.

Із числа вихованців у закладах  дошкільну освіту здобувають 5 внутрішньо переміщених дітей.

З дотриманням законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні у  закладах дошкільної освіти організовано  харчування (в залежності від режиму роботи освітнього закладу). Харчування організовано у 4 закладах дошкільної освіти з повним робочим днем. У закладах з короткотривалим перебуванням організація харчування не передбачена законодавством (Великожолудський ліцей).

У 2022 році було встановлено батьківську плату  у розмірі 70% від вартості харчування на день (незалежно від місця проживання). Діти пільгових категорій харчуються безкоштовно за кошти селищного бюджету.

Затверджено вартість харчування одного дітодня у ЗДО селищної ради (рішення сесії Рафалівської селищної ради від 21.12.2021 №659 «Про розмір виплат на  харчування дітей  дошкільного та шкільного віку  у закладах  освіти Рафалівської  селищної ради на 2022  рік»)

по вікових категоріях в сумі:

 • діти віком від 1 до 4 років – 40,00 гривень;
 • діти від 4 до 6(7) років – 45,00 гривень.

Оплата за харчування дошкільнят становить 239996.06 грн за рік (батьківська плата за харчування).

Для обслуговування ЗДО касові видатки у 2022 році  становлять: 3238254.72 грн. в тому числі – заробітна плата з нарахуваннями – 2635375,15 грн.; миючі засоби – 6955.00 грн,; канцтовари – 2089.00 грн.; придбання будівельних матеріалів для облаштування бомбосховищ – 110641.00 грн.; ремонт господарським способом – 14596,00 грн; придбання медикаментів – 9000,00 грн.; плата за продукти харчування – 189287,87 грн (кошти місцевого бюджету); оплата послуг – 90374,75 грн.; оплата водопостачання – 15000,00 грн.; оплата електроенергії – 95470,04 грн; оплата інших енергоносіїв ( тверде паливо) – 69544,91 грн.

Загальна середня освіта. У 2022 на території Рафалівської селищної ради функціонує 3 ліцеї, у яких навчалося 1153 здобувачі освіти, у 60 класах. Середня наповнюваність класів становить  19,2 учнів. У 2021 році 1154 учні у 65 класах, середня наповнюваність класів становила 17,8 учня.

У закладах загальної середньої освіти у  освітній процес організовано за очною формою навчання у  змішаному (очно/дистанційно) форматі у  Рафалівському  ліцеї (417 учнів), за  очною формою навчання у Великожолудському ліцеї та Рафалівському Петропавлівському ліцеї  (697 учнів). Індивідуальну форму навчання організовано для 12 учнів, з них: педагогічний патронаж -7, екстернатна форма – 5. Для 5 осіб з особливими освітніми потребами організоване інклюзивне навчання.

На базі 3 закладів освіти функціонують 6 груп подовженого дня для 163  учнів 1-4 класів.

У 2022 році інклюзивне навчання організовано для 4 дітей  ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей», 1 дитина Великожолудського ліцею.

Одним із пріоритетних напрямків державної політики в галузі освіти є запровадження інклюзивного навчання, що реалізує право на рівний доступ до якісної освіти дітей із особливими освітніми потребами, дітей з інвалідністю, дітей інших соціально-вразливих груп.

Освітній процес допомагають забезпечувати асистенти учителів, які постійно приділяють увагу дитині з особливими освітніми потребами, що сприяє належній організації освітнього процесу.

У закладах загальної середньої освіти працює 4 асистенти вчителя.

Велику роль у забезпеченні освітою дітей з особливими освітніми потребами відіграє співпраця з Вараським  інклюзивно-ресурсним  центром Вараської міської  ради, з яким другий рік поспіль укладаємо договір про співпрацю та передбачаємо кошти на оплату послуг з місцевого бюджету (у 2022 році – 25 тис.грн)

У 2022 році фахівцями центру було обстежено 47 дітей, яким визначено оптимальний освітній маршрут, особливі освітні потреби, а також сильні та слабкі сторони в результаті чого, було видано висновки батькам та законним представникам дітей. За рекомендаціями Вараського  ІРЦ у закладах загальної середньої освіти на інклюзивному навчанні перебувають – 5 дітей. На індивідуальній формі – 12 дітей. Діти, які звернулися на комплексну оцінку та за корекційною допомогою було визначено такі порушення розвитку: ЗПР – 1 дитина, інтелектуальні порушення – 4, з порушеннями слуху – 1 дитина, складні порушення розвитку (інтелектуальні порушення у поєднанні з складними порушеннями мовлення) – 6, порушення мовлення – 2 дітей.

Фахівці центру приймали участь у 7 засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу закладів освіти, провели 28 консультацій з педагогічними працівниками та батьками.

Важливим завданням у роботі галузі є забезпечення учнів гарячим харчуванням. Харчування учнів закладів загальної середньої освіти здійснюється відповідно   до рішення сесій Рафалівської селищної ради  від 21.12.2021 №655 «Про Програму організації  харчування дітей  дошкільного та шкільного віку Рафалівської  селищної ради на 2022  рік»)  та  від 21.12.2021 №659 «Про розмір виплат на  харчування дітей  дошкільного та шкільного віку  у закладах  освіти Рафалівської  селищної ради на 2022  рік»).

Відділ освіти, культури, молоді та спорту  Рафалівської  селищної  ради здійснює координацію процесу організації харчування учнів, дітей пільгових категорій відповідно до ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства».

У 2022  році всі учні закладів загальної середньої освіти охоплені одноразовим гарячим харчуванням, за згодою батьків.

У двох ЗЗСО потребували організації  харчування учні, як  такі, що  мають статус потерпілих  внаслідок аварії на ЧАЕС. У 2022 році кооперативним  підприємством  «Володимирецький комбінат громадського харчування», який є переможцем відкритих тендерних торгів із закупівлі послуг з харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи у закладах освіти розташованих на території радіоактивного забруднення, за державні кошти (Договір про закупівлю послуг з харчування дітей  від 10.05.2022 року №27)  забезпечено гарячим харчуванням  здобувачів освіти структурних підрозділів Лозківська гімназія та Суховільська початкова школа ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей». Здобувачі освіти  Великожолудського ліцею не навчались у закладі освіти, через пошкодження внаслідок російської збройної агресії, заклад   тимчасово був непридатним для перебування у ньому учнів, тому батьки отримували компенсацію.

Денна вартість харчування у 2022 році в розрізі вікових категорій становить:

 • віком від 6-10 років – 50,00 грн.
 • віком від 10-14 років-57,00 грн.
 • віком від 14-18 років-64,00 грн.

У Рафалівському ліцеї, ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей»  організовано  самостійне  харчування за батьківську плату та безкоштовне харчування пільгових категорій дітей за кошти місцевого бюджету.

Встановлено вартість харчування однієї дитини:

 • для учнів закладів освіти – до 25,00 грн;
 • для учнів, які проживають у пансіоні – до 50,00 грн.

На харчування дітей пільгових категорій  з місцевого бюджету виділено -295038 грн. в рік.

Важливим питанням щодо створення сприятливих умов для доступу школярів до якісної освіти та збереження здоров’я є організація підвезення учнів до закладів освіти громади. Відділ освіти, культури, молоді та спорту Рафалівської селищної ради здійснює координацію забезпечення регулярного і безоплатного перевезення учасників освітнього процесу.

Потребують  підвезення діти Великожолудського ліцею (211 учнів) та ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей» (21 учень).

Організовано підвіз учнів с. Суховоля, с. Лозки до закладів освіти  смт. Рафалівки. Відсутній підвіз у Великожолудському ліцеї (транспортний засіб, який був на балансі закладу освіти списаний, рішення сесії  від 15.09.2022року №799 «Про надання дозволу на списання транспортного засобу»). Питання  придбання транспортного засобу передбачене постановою Кабінету Міністрів України від  26.05.2010 року (зі змінами) «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на придбання шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості»  та постійно перебуває на контролі у селищного голови.

Вартість перевезення здобувачів освіти складає 96020,00 грн. на навчальний рік, з них на дизпаливо – 19440,00 грн.

Для супроводу дітей під час організованого підвезення введено ставку водія шкільного автобуса.

В рамках реалізації проєкту “Ноутбук кожному вчителю” спільно з компанією Сооglе та за підтримки Організації Об’єднаних Націй з питань освіти і науки культури ЮНЕСКО в січні 2023 року Рафалівська територіальна громада отримала 15 хромбуків, які передані вчителям закладів загальної середньої освіти:

 • Рафалівський ліцей – 4 шт,
 • Великожолудський ліцей – 4  шт.;
 • ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей» – 7 шт.

Забезпечення якісної та доступної освіти в умовах правового режиму воєнного стану є першочерговим завданням розвитку освіти в Рафалівській територіальній громаді. З метою цифровізації освітнього процесу, безпеки дітей та працівників закладів освіти (так як наразі всі населені пункти на території України під загрозою ракетних ударів) необхідно під час організації освітнього процесу враховувати наявність укриття в закладі, оскільки облаштування Дистанційного кабінету рекомендується робити саме в захисних спорудах навчальних закладів. Рафалівський   ліцей  22 грудня 2022 року отримав комплект обладнання з програмним забезпеченням для організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання (вартість комплекту 500 тис.грн).

Закупівля обладнання була організована Департаментом освіти облдержадміністрації на умовах співфінансування спільно з Рафалівською селищною радою (10% від суми – кошти місцевого бюджету Рафалівської селищної ради).

Інтерактивний комплекс  на базі короткофокусного проектора використовується вчителем для демонстрації навчальних матеріалів. Камера у його складі дозволяє швидко та якісно відображати натуральні об’єкти у збільшеному вигляді для навчальних цілей. Потужний комп’ютер вчителя з великим монітором забезпечить зручність та функціональність використання комплекту.

У комплект входить: 

 • інтерактивна дошка B-Pro 82″;
 • інтерактивний дисплей (панель) 65” NEWLINE Lyra TT-6521Q з вбудованим IPS ПК (Core i5/8Gb/256 SSD/win 10 Pro) з бездротовою мишею та клавіатурою;
 • портативний комп’ютер вчителя (15`6 IPS /Core i3/8Gb/128 SSD/win 10 Pro);
 • портативний комп’ютер вчителя (15`6 IPS /Core i3/8Gb/128 SSD/win 10 Pro);
 • БФП Epson L6170;
 • ноутбуки.

Програмне забезпечення:

 • mozaBook Classroom;
 • доступ до каталогу електронних освітніх ресурсів e-pidruchnyky;
 • програмне забезпечення для лінгафонного кабінету Utalk;
 • медіатека електронних освітніх ресурсів (природничо-метематичний цикл: Біологія 7,8,10,11; Хімія 10,11; Фізика 7,8,9; Природознавство 5,6; Географія 7,8,9; Алгебра 10,11; Геометрія 7,8,9,10, 11).

У 2022 році за програмами Нової української школи навчаються учні 1-5 класів. Станом на кінець 2022 за кошти державного бюджету отримано підручники для учнів в кількості 397 примірників на суму 15164,47  гривень.

Фонди шкільних бібліотек поповнились  навчально – методичною літературою для педагогічних працівників закладів освіти  селищної  ради.

У 2022 році отримано навчально-методичні посібники для Нової української школи з навчальних предметів в кількості 111 примірників на суму 3558,80 грн.

Відповідно до листа МОН України від  14.09.2022 №1/10686-22 «Про переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і  науки України для використання у закладах освіти»,  в освітньому процесі використовуються підручники 2016-2022 років видання. Книжкові фонди на 31.12.2022 року налічують 90934 примірник друкованих видань. За 2022 рік бібліотечний фонд поповнився на 966 примірники книг на суму 35646,00 грн., в тому числі на 966 примірників навчальної літератури.

За допомогою проведення акції «Подаруй бібліотеці книгу!» до фонду бібліотеки надійшло 59 екземплярів.

Значна робота протягом звітного періоду проведена по очищенню бібліотечних фондів від застарілої, зношеної та неактуальної літератури. Списано і знято з обліку 25012 примірників книг та подано на списання 25012 прим. документів. Станом на грудень, бібліотеками громади надано платних послуг користувачам на суму понад  315,00 грн.

Основні досягнення учнів та вчителів у 2022 році. Цьогоріч наказом МОН від 12.05.2022 №434 затверджено календарний план проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту, який замінив зовнішнє незалежне оцінювання.

Випускники 11 класів закладів загальної середньої освіти громади пройшли  тестування(за бажанням).

Троє  випускників отримали максимальний бал (200), а саме:

 • КОРОБЧУК Анастасія з української мови, історії – Рафалівський ліцей;
 • СЕРГІЙЧУК Дмитро з історії, математики – ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей»;
 • БАБІК Нікіта з математики – ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей».

Серед учнів громади – 4 переможців ІІ   етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН (1 диплом ІІ ступеня, 3 дипломи ІІІ ступеня ) та 1 диплом учасника.

Переможці ІІ етапу були претендентами на участь в ІІІ (обласному) етапі учнівських олімпіад  з  окремих предметів. Проте війна цьому завадила.

Результат:

 • Українська мова та література – 9 та 11 класи (Присяжнюк Анна, ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей»; Коробчук Анастасія,Рафалівський ліцей) ;
 • географія – 8 клас (Вороновська Валерія, Лозківська гімназія ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей»);
 • хімія – 9 клас (Стрижеус Максім, Рафалівський ліцей);
 • екологія – 10 клас (Дмитрук Марина, ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей» );
 • історія-8 клас(Бутеєць Каріна, Рафалівський ліцей).

У Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2022» взяла участь  педагогічний працівник ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей»,  а саме: у номінації «Біологія» МОТЬКО Ніна Федорівна.

З метою підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності вчителів та вихователів  щодо реалізації завдань нового Державного стандарту  освіти у 2022 році було забезпечено проходження 100% педагогічних працівників курсів підвищення кваліфікації на базі РОІППО дистанційно за кошти обласного  бюджету. Педагогічні працівники проходили  курси підвищення кваліфікації  додатково на різних платформах за власним бажанням.

З метою сприяння професійному розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти налагоджена тісна співпраця   Рафалівської селищної ради  з Вараським центром професійного розвитку педагогічних  працівників (договір  про надання іншої субвенції  з бюджету Рафалівської селищної ради   місцевому бюджету Вараської міської ради від 04  січня 2022  року №4/1  в сумі 50000 грн).

Педагогічні працівники  закладів освіти громади долучались до таких заходів:

 • Тренінгове заняття “5 клас НУШ: освіта по-новому”
 • Тренінг “Роль асистента вчителя у 2022-2023 навчальному році”
 • Вебінар на тему “Державний стандарт базової середньої освіти для фізкультурної галузі”
 • Вебінар з циклу зустрічей для педагогів фізичної галузі
 • Вебінар “Робимо фізичну культуру цікавішою з новими варіативними модулями”
 • Вебінар “Організація дистанційного навчання на уроках фізичної культури”
 • Онлайн-зустрічі «Свідоцтво досягнень. Проблемні питання»
 • Тренінг «Діяльнісний підхід в НУШ»
 • Тренінг керівникам ЗЗСО Вараської громади “Фінансова автономія: практичні кроки” 
 • Вебінар для вчителів зарубіжної літератури на тему «Конструктор компетентнісного уроку зарубіжної літератури з використанням технології критичного мислення».
 • Тренінг “Професійний розвиток педагога: сучасні підходи і нові можливості”
 • Тренінг «5 клас НУШ: освіта по-новому»
 • Вебінар «Огляд музичних ігор та вправ для дошкільнят за методикою Карла Орфа» та багато інших.

Директор ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей» ТКАЧУК Марія була тренером вебінару “Робимо фізичну культуру цікавішою з новими варіативними модулями” та інших заходів. На базі Рафалівського ліцею було проведено спільний захід «Серпневе рандеву» для педагогів  Рафалівської, Вараської та Полицької громад з  навчальних предметів  історія, біологія, фізична культура. Вчитель Суховільської початкової школи  МУЗИКА Світлана брала участь у проекті  ” Стежками рідного краю”, а вчитель історії Рафалівського ліцею СОВГУТЬ Наталія  брала участь та стала переможцем  у конкурсі «Мій рідний край- моя історія жива», тема  роботи «Від Рафалівської волості -до Рафалівської гміни» спільно з профспілковим комітетом Рівненської АЕС, та  управлінням інформації та зв’язків з громадськістю.

Сертифікація вчителів – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи та є добровільною. Педагогічні працівники  у сертифікації 2022 року участі не брали.

У 2022 році  Комунальний позашкільний навчальний заклад «Рафалівський  Центр  дитячої  та юнацької  творчості»  функціонував у складі 16 груп, з середньою наповнюваністю груп 10 – 25 вихованців, з них 2 на базі ЗЗСО. Забезпечували діяльність закладу   6.5 ставок педагогічних працівників, 3 ставки обслуговуючого персоналу. Охоплено позашкільною освітою 202 дітей (з 01.09.2022).

На території селищної ради функціонує Комунальний позашкільний навчальний заклад «Рафалівська  дитяча музична  школа», охоплює 64 учні. Забезпечували діяльність закладу  8 ставок педагогічних працівників, 3 ставки обслуговуючого персоналу. У закладі позашкільної освіти працюють відділення «Фортепіано», «Скрипка», «Баян», «Гітара», «Бандура».                              

Протягом 2022 року у сфері культури, молоді та спорту було проведено чимало заходів. Більшість заходів несли патріотичний характер для підняття українського духу в такий тяжкий для всіх час.

Відділом освіти, культури, молоді та спорту  Рафалівської селищної рад спільно з позашкільними закладами та працівниками культури були проведені наступні заходи:

 • благодійний проєкт «Народний оберіг» для створення унікальної карти Рівненщини з ляльок-мотанок;
 • І етап конкурсу «Поліські пересмішники»;
 • козацькі забави для гуртківців закладу;
 • проведення свята Миколая «Чари свят-Миколаївської ночі»;
 • відкриття резиденції Святого Миколая;
 • обласна виставка-конкурс «Новорічна композиція» та «Український сувенір»;
 • конкурс з ткане пластики «Оксамитовий рай»;
 • конкурс малюнка «Україна проти корупції».
 • обласна виставка-конкурс «Об’єднаймося ж, брати мої».
 • обласна виставка-конкурс «Знай і люби свій край»;
 • конкурс «Край в якому я живу»;
 • І етап конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».
 • І етап обласного конкурсу патріотичної пісні «Поліська Січ»
 • І етап огляду- конкурсу української  естрадної  пісні  «ЮНА ЗІРКА»  в  ТГ;
 • випускний вечір та нагородження кращих учнів школи та викладачів грамотами та подяками;
 • святковий концерт з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей, в якому взяли участь учні музичної та загальноосвітніх шкіл громади
 • святковий концерт з нагоди Дня працівника освіти.

У сфері спорту були проведено наступні спортивні заходи:

 • змаганнях з настільного тенісу, шахів та шашок, присвячені Дню Святого Миколая;
 • змаганнях «Сімейні перегони»;
 • змагання із пневматичної зброї;
 • І етап всеукраїнського фестиваль-конкурсу «Молоді обирає здоров’я»;
 • змагання з футболу серед школярів закладів освіти Рафалівської селищної ради з нагоди Дня захисту дітей;
 • участь в змаганнях з пляжного волейболу;
 • спортивна гра «Сімейні перегони. Активні парки»;
 • участь в проекті «Активні парки – локації здорової України».

Рік 2022 став значним у напрямку благодійності. Жителі громади спільно із учасниками освітнього процесу провели ряд заходів на підтримку Збройних Сил України, внутрішньопереміщених осіб, цивільних жителів прифронтових областей:

 • благодійна акція «Шкарпетки для Перемоги»;
 • благодійна акція «Малюнок солдату»;
 • акція «Прапор перемоги»;
 • благодійна акція «Великодній кошик для солдата»;
 • благодійна фото-зона з нагоди Дня Незалежності України;
 • створення патріотичного муралу «З вірою у перемогу України»;
 • благодійний концерт «Єднаймося, браття»;
 • благодійна патріотична акція «Браслети миру»;
 • фестиваль колядок та щедрівок «Громада, колядує»;
 • створено відео портрет «Культура Рафалівської громади»;
 • плетіння маскувальних сіток, приготування страв, випічки, напівфабрикатів, випікання хліба, пошиття розгрузок та аптечок тощо.

До дня селища Рафалівка було створено документальний фільм «Рафалівка – 120», який складався із чотирьох серій:

 • серія № 1 «Історична Рафалівка»;
 • серія № 2 «Будівлі історичного значення»;
 • серія № 3 «Видатні постаті»;
 • серія № 4 «Події з життя Рафалівки».

Фінансування закладів освіти та культури громади протягом року проводилося з двох джерел: місцевого та державного бюджетів, відповідно до  підсумків розподілу освітньої субвенції та детального розрахунку обсягу освітньої субвенції на 2022 рік згідно з формулою розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2021 р. № 1364). Розмір освітньої субвенції, яку отримала Рафалівська селищна рада відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2022 рік», становить 28 797 700 гривень, що в перерахунку на одного учня складає  24 976 гривень (2022 рік), а 24 202 гривні(2021 рік).  Відповідно розмір освітньої субвенції у 2022 році у перерахунку на одного учня зріс на  774 гривні.

На 2022 рік Рафалівська ТГ отримала  28 798 000 грн з них:

 • обсяг субвенції на  проведення уроків – 22 346 000 тис.грн.
 • обсяг субвенції  на поділ класів – 380 000 тис.грн.
 • обсяг субвенції на інший педагогічний  персонал -5 168 000 тис.грн.
 • обсяг субвенції на інклюзивні класи – 904 000тис.грн.

З вищевказаної суми профінансовано:  кількість ставок педагогічних працівників, що проводили  уроки становить -108,28; кількість ставок  на поділ класів на групи становив -1,8; кількість ставок на інший педагогічний персонал становив -25,4 (8 ставок адміністрація+17,4 інші)

Поточна РНК-18,5. Кількість інклюзивних класів – 5

Фактично у закладах освіти відповідно до навчальних планів фінансувалися:

 • 103 ставки на проведення уроків та 9.1 ставки годин варіативної складової навчального плану;
 • 8 ставок адміністрації;
 • 8,2 ставок на індивідуальне навчання;
 • 4,3 ставки на поділ на групи;
 • 3 ставки  асистентів вчителів;
 • 13 ставок інших педагогічних працівників (завідуючі, практичні  психологи, соціальні педагоги, педагоги- організатори, логопед);
 • 5,5 ставок вихователів ГПД;
 • 4 ставки керівника гуртків.

У кожному закладі освіти громади наявні штатні одиниці, на які не було передбачено кошти освітньої  субвенції, разом з тим вони були профінансовані:

 • Великожолудський ліцей – 0,8 ставки(педагогічний патронаж)+1ставка (поділ на групи)+1,5 ставки( гурткова робота)+1 ставка(вихователі ГПД);
 • Рафалівський ліцей-3,4 ставки(педагогічний патронаж)+2,2 ставки(поділ на групи)+1,5 ставки(гурткова робота)+2 ставки (вихователі ГПД);
 • ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей»-4 ставки(педагогічний патронаж)+ 1 ставка(поділ на групи)+1 ставка (гурткова робота)+2,5 ставок (вихователі ГПД).

Проаналізувавши стан фінансування освіти у громаді за рахунок освітньої субвенції  можемо сказати, що не враховані такі потреби як  навчання дітей з особливими потребами (педагогічний патронаж), групи продовженого дня, гуртки, не в повній мірі профінансовано поділ класів на групи, тому  прогнозований дефіцит становив  4 470 695 гривень.

У зв’язку з введенням військового стану  в Україні  було недофінансування  освітньої субвенції, як наслідок за рішенням сесії  від 07.06.2022 року №753  було ще зменшено  надходження освітньої субвенції:

Рафалівський ліцей на 1038416 гривень, Великожолудський ліцей  на 762253 гривні, ЗО «Рафалівський Петропавлівський ліцей»  на 10791131 гривню.

Касові видатки по ЗО(місцевий бюджет) за 2022 рік складали  -12877187,33 грн. з них:

 • заробітна плата з нарахуваннями – 10060251,69 грн.
 • придбання медикаментів – 18256,88 грн.
 • придбання матеріалів – 375005,70 грн.
 • плата за продукти харчування – 171851,33 грн.
 • оплата послуг – 265588,44 грн.
 • оплата водопостачання – 25000,00 грн.
 • оплата електроенергії – 883653,30 грн.
 • оплата інших енергоносіїв ( тверде паливо) – 1064377,89 грн.
 • реалізація інших державних програм – 9112,10 грн.

Видатки  на КПНЗ «Рафалівська дитяча музична школа» (кошти місцевого бюджету) у 2022 році складали  – 1424775,24 грн. з них:

 • заробітна плата з нарахуваннями – 1395696,00 грн.
 • придбання матеріалів – 37,00 грн.
 • оплата послуг – 7500,00 грн.
 • оплата водопостачання – 141,00 грн.
 • оплата електроенергії – 6631,63 грн.
 • оплата інших енергоносіїв ( тверде паливо) – 13749,19 грн.

Видатки  на КПНЗ «Рафалівський ЦДЮТ» (кошти місцевого бюджету) у 2022 році складали  – 1106351,26 грн. з них:

 • заробітна плата з нарахуваннями – 997632,16 грн.
 • придбання матеріалів – 14740,00грн.
 • оплата послуг – 10250,00 грн.
 • оплата водопостачання – 141,00 грн.
 • оплата електроенергії – 56810,73 грн.
 • оплата інших енергоносіїв ( тверде паливо) – 24200,00 грн.

Служба у справах дітей селищної ради (далі – служба) утворена селищною радою та є підзвітною, підконтрольною та підпорядкованою селищній раді та селищному голові. Станом на 31.12.2022 року, на обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах немає, на первинному обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – 6 дітей.

Службою у справах дітей проведено ряд заходів щодо отримання послуги патронату на території Рафалівської територіальної громади. Даний вид діяльності забезпечить захист прав дітей, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом з батьками. Патронатний вихователь  надаватиме послуги спрямовані на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини. Проведено пошук патронатних вихователів, оформлено та зібрано повний пакет усіх необхідних документів, відповідно до вимог законодавства. Спільно з Рівненською ССД проведено навчання патронатного вихователя та помічника патронатного вихователя, яке завершилося у січні 2023 року.

З метою надання допомоги найбільш вразливим категоріям дітей, які проживають на території Рафалівської  громади, селищною радою були закуплені подарункові набори до Новорічних свят на суму 10 400 гривень.

В селищній раді утворений відділ соціального захисту населення.

З періоду введення в дію в Україні воєнного стану (Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”):

 • На виконання розпорядження Рівненської обласної державної адміністрації від 12.03.2022 року № 21 «Про організацію роботи обласного контактного центру та забезпечення ведення реєстру внутрішньо переміщених осіб» станом на 01.11.2022 року звернулося та включено до реєстру 282 внутрішньо переміщені особи (на далі – ВПО). Реєстр постійно підтримується в актуальному стані, здійснюється реєстрація нових ВПО та фіксується вибуття. Щоденно дані для внесення до електронного реєстру передаються до управління соціального захисту населення Вараської РДА.
 • Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану» (зі змінами) для нарахування компенсації починаючи з 01.04.2022 року звернулося 38 власників домоволодінь, які прихистили в себе 115 внутрішньо переміщених осіб. За період квітень-грудень 2022 року нарахована сума компенсації становить 230 950,09 грн. (державний бюджет 23 735,39 грн., міжнародні організації 207 214,70 грн.).
 • Для налагодження співпраці з міжнародними організаціями в частині забезпечення ВПО та облаштування місць компактного проживання постійно здійснюється інформування управління соціального захисту населення Вараської РДА для наповнення Реєстру житла ВПО.
 • Постійно проводиться роз’яснювальна робота серед ВПО. Надання інформацій, звітів щодо роботи з ВПО.
 • Керуючись Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» протягом  2022 року:
 • Підготовлено та передано на комісію щодо встановлення/підтвердження статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи з метою видачі посвідчення відповідної категорії 9 комплектів документів.
 • Надійшло та видано 17 посвідчень різних категорій осіб потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
 • Сформовано реєстри на видачу вище зазначених посвідчень.

В 2022 році 1352 жителі Рафалівської територіальної громади звернулося для призначення різних видів допомог, а саме:

 • Керуючись законами України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям» прийнято пакети документів та сформовано електронні справи в інтегрованій інформаційній системі «Соціальна громада» від 179 жителів громади для призначення державних допомог.
 • Керуючись законами України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» прийнято пакети документів та сформовано електронні справи в інтегрованій інформаційній системі «Соціальна громада» від 31 жителя громади для призначення державних допомог.
 • Керуючись Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» прийнято пакети документів та сформовано електронні справи в інтегрованій інформаційній системі «Соціальна громада» від 247 жителів громади для призначення державних допомог.
 • Керуючись Положенням «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого Постановою КМУ від 21.10.1995 року № 848 (зі змінами та доповненнями)  прийнято пакети документів та сформовано електронні справи в інтегрованій інформаційній  системі «Соціальна громада» від 350 жителів громади для призначення державних допомог.
 • Керуючись законами України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту», «Про соціальний захист дітей війни», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про охорону дитинства» прийнято пакети документів та сформовано електронні справи в інтегрованій інформаційній системі «Соціальна громада» від 263 жителів, які мають право на знижку плати за житлово-комунальні послуги та/або на придбання твердого палива  (пільгу).
 • Керуючись Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» прийнято пакети документів та сформовано електронні справи в інтегрованій інформаційній системі «Соціальна громада» від 282 ВПО про надання допомоги на проживання.

Відповідно до Закону України  „Про державні нагороди” подано клопотання та пакети документів до Вараської  районної державної адміністрації  про присвоєння почесного звання  України „Мати – героїня” 3 жителькам громади.

Ще один з напрямків роботи, над яким постійно працює виконавчий комітет селищної ради, це формування кадрової політики в ОМС, організація та проведення конкурсів на заміщення вакантних посад. Кількість посад визначається повноваженнями, наданими місцевому самоврядуванню.  Станом на грудень 2022 року є 2 вакантні  посади. Дана позиція протягом року постійно оновлюється.

Важливим напрямком роботи селищної ради є наповнення місцевого бюджету.

Розглядаючи Програму соціально-економічного розвитку селища, слід відмітити, що виконання Програми взаємопов’язане із виконанням бюджету громади, адже однією з головних складових діяльності ради є формування бюджету, його дохідної і видаткової частини. Селищний бюджет був  сформований на показниках економічного та соціального розвитку громади, Закону України «Про державний бюджет», Бюджетного кодексу України і наявні ресурси бюджету 2021 року спрямовувались не тільки на поточні видатки

З початком повномасштабного вторгнення в Україну,  надходження до бюджету громади різко знизилися. Звичайно, не всі наші плани і задуми були реалізовані, але ми намагались виконати всі окреслені плани щодо розвитку території, хоча можна сказати, що основним стримуючим фактором була, і на жаль є, відсутність достатніх коштів в селищному  бюджеті.

У 2022 році до загального фонду селищного бюджету  надійшло 55 913 102,61 грн.  при плані 56 376 056,80 грн. виконання по власних надходженнях становить 97,5% ( -459 250,19 грн..)

У 2021 році до загального фонду селищного бюджету  надійшло 59 711 606,91 грн.  при плані 58 164 220,40 грн. виконання  по власних надходженнях становить 109,3% ( +1 565 359,87 грн..)

У порівнянні з попереднім роком у 2022 році зменшилося надходження доходів   на 11,8%

Детальніше про  роботи та послуги, які були профінансовані з місцевого бюджету у 2022 році.

Виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку по Рафалівській селищній раді за 2022 рік

Сума Назва селищної Програми Видатки
3000,00 Селищна Програма мобілізації, підготовки допризовників «Допризивник» на 2022 рік Придбання канцелярських товарів для районного військкомату
32550,00 Перевезення військовозобов’язаних по маршруту  смт. Володимирець – с. Старичі Львівської області
Разом по Програмі: 35550,00
4994,00 Селищна Програма «Правовий захист» на 2022 рік Оплата судового збору
Разом по Програмі:   4994,00
341,23 Селищна Програма з надання пільг на оплату послуг зв’язку для пільгових категорій громадян Рафалівської територіальної громади на 2022 рік Відшкодування  пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку
Разом по Програмі:   341,23
4638,19 Селищна Програма з компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян (мешканців Рафалівської територіальної громади) на залізничному транспорті приміського сполучення  на 2022 рік Відшкодування за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті
Разом по Програмі:   4638,19
3574,80 Селищна Програма соціального захисту окремих категорій населення територіальної громади «Соціальний захист населення» на 2022 рік Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги (жителька с. Малий Жолудськ – Радчук О.О.)
Разом по Програм:   3574,80
10400,37 Селищна Програма соціального захисту окремих категорій населення територіальної громади «Соціальний захист населення» на 2022 рік Придбання цукерок  для новорічних подарунків дітям інвалідам (30чол.), дітям у часників АТО та ООС (16чол.), дітям, що перебувають на первинному обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (5 чол.)
610893,00 Відшкодування послуг громадської організації «Соціал Центр»
15000,00 Матеріальна допомога по зверненню громадян
12000,00 Матеріальна допомога на поховання безробітних
1000,00 Матеріальна допомога учасникам ВВВ
47000,00 Матеріальна допомога учасникам АТО та ООС, учасникам бойових дій на території інших держав
20000,00 Матеріальна допомога  сім’ям загиблих воїнів
5000,00 Матеріальна допомога по зверненню громадян (допомога пораненому воїну Копищик  Сергій Сергійович )
52004,00 Послуги по похованню загиблих воїнів:

– Геллєр Артур Юрійович – 18910,00

– Кравець Сергій Анатолійович – 11050,00

– Кочетов Денис Геннадійович – 11050,00

– Бачинський Валерій Михайлович – 10994,00

Разом по Програмі:   773297,37
1100,00 Селищна Програма «Благоустрій території громади» на 2022 рік Придбання енергозберігаючих ламп вуличного освітлення (20 шт.)
2325,60 Придбання лічильника вуличного освітлення
9534,00 Придбання щебеню
321,00 Придбання госптоварів (автомат, фарба)
673,20 Позачергова перевірка лічильника вуличного освітлення
2641,00 Заміна лічильника вуличного освітлення
419,64 Послуги по відключенню від мережі
77400,00 Послуги спец. автотранспорту по упорядкуванню твердих побутових відходів на сміттєзвалищі та несанкціонованих смітників
7000,00 Розрівнювання (планування) щебеню по вул. Залізнична
15521,00 Поточний ремонт мережі вуличного освітлення в с. Суховоля та по  вулиці Залізнична в смт. Рафалівка
212046,34 Оплата електроенергії вуличного освітлення
7917,00 Послуги по вивезенню побутових відходів
675,00 Екологічний податок, податок за надра
Разом по Програмі:   337573,78
127038,41 Селищна Програма «Про затвердження Програми та порядку відшкодування ТзОВ «Юлія» Рафалівською селищною радою різниці в тарифах на послуги з водопостачання для населення на 2023 рік» Відшкодування різниці в тарифах ТзОВ «Юлія»
Разом по Програмі: 127038,41
148203,12 Селищна Програма здійснення землеустрою на території Рафалівської територіальної громади на 2021-2025 роки Земельний податок за ділянки с/г призначення комунальної власності
Разом по Програмі:   148203,12
88000,00 Селищна Програма підготовки територіальної оборони та місцевого населення до участі у русі національного спротиву у Вараському районі на 2022 – 2024 роки Придбання аптечок тактичних (50 шт.)
174900,00 Придбання військової форми (59 шт.)
6396,00 Придбання печаток (39 шт.)
11700,00 Придбання набору «шапка+бафф) (39 шт.)
10000,00 Придбання рації (4шт.)
1000,00 Придбання антен до рацій (2 шт.)
42980,00 Придбання ПММ (ДП-1200 літрів)
39500,00 Придбання ПММ (Бензин А-92 – 1200 літрів)
Разом по програмі:   374476,00
80000,00 Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету для 6 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Рівненській області
5000,00 Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету для Управління служби безпеки України
10000,00 Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету для ГУНП у Рівненській області
Разом по субвенціях:   95000,00
Разом по Програмах за 2022 рік 1.904.686,90

 

З метою належного, економного, ощадного  розподілу місцевого бюджету  протягом року селищною радою укладені угоди про співпрацю та передбачено субвенції на фінансування з Вараською міською радою щодо підтримки дітей з особливими освітніми потребами та професійного зростання педагогічних працівників, з Володимирецькою селищною радою щодо фінансування закладів охорони здоров’я (багатопрофільної лікарні та амбулаторії загальної практики сімейної медицини), утримання трудового архіву, ЦНАПУ, укладено договір про догляд за соціально незахищеними жителями громади.

Випробуванням для громади стало відновлення  Великожолудського ліцею (339 учнів, 50 працівників), пошкодженого внаслідок вибуху невідомого літального апарату 27.02.2022 року у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

 Триповерхове приміщення закладу  освіти та  приміщення котельні потребувало капітального ремонту: заміни вибитих та потрісканих вікон, пошкоджених дверей, ремонту димоходу котельні, даху, фасаду основного приміщення закладу. Площа пошкоджень становила 850 кв.м..

З огляду на те, що Великожолудський ліцей має захисне укриття, навчання можна проводити  в очному форматі. Рафалівська селищна рада замовила проектно-кошторисну документацію. Рішенням сесії Рафалівської селищної ради від 14.07.2022 року №791 спрямовано 500 тис.грн на проведення ремонтних робіт у Великожолудському ліцеї, завдяки підтримці голови Вараської районної адміністрації, голови Рівненської обласної державної адміністрації у громаду надійшла цільова субвенція у сумі 1.5.млн.грн для відновлення закладу.

Дотримавшись усіх законодавчих процедур, відновлено Великожолудський ліцей Рафалівської селищної ради, пошкоджений внаслідок збройної агресії російської федерації, у другому півріччі 2022-2023 навчального року школярі вийшли на навчання у приміщення закладу освіти.

Почуте звернення до органів влади та міжнародних фондів щодо відновлення приміщення, і  є надія про проведення поточних ремонтних робіт у Великожолудському ліцеї за рахунок міжнародних організацій.

Є напрацювання в селищній раді щодо участі в проектах, важливо витримати усі вимоги до подання таких заявок та поєднуватися зі Стратегією розвитку Рівненщини: написання проекту відповідно до вимог (структура, напрямки, соціальна значимість  тощо), вартість проекту передбачає співфінансування з місцевого бюджету та інших джерел, наявність ПКД,  загальна сума вартості повинна враховувати завершення робіт по виконанню проекту протягом року. Подану заявку Рафалівської селищної ради щодо підтримку ВПО у громаді відхилено у зв’язку з більшою потребою у міжнародній допомозі прифронтовим областям

Продовжує працювати офіційний сайт Рафалівської селищної ради. Він наповнений розділами, закладками, дописами. Доповнений актуальними розділами. Розміщена інформація носить офіційний характер та розповсюджується у вайбер групі «Громада» та на сторінці у мережі «Фейсбук», протягом року формат і інтерфейс сайту зазнає змін у напрямку доступності, інформаційної відкритості, розробки додаткових модулів.

Традиційними стали для жителів громади та  депутатів, педагогів, активістів, працівників ради акція «Створюємо ліси разом» весна-осінь, «За чисте довкілля»,  урочистості з нагоди Дня захисту дітей, Дня селища,  збір благодійної допомоги для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, для підтримки  військових та цивільних жителів, і це не весь перелік.

Зрозуміло, що зроблено не все, є ще над чим працювати. Насамперед, продовжувати роботу по передачі ділянки дороги Т-18-08, яка проходить вулицями Залізнична і Петропавлівська, та суміщається із дорогою державного значення. Протягом понад 10 років даною дорогою користувалися  жителі усього району та міста Вараш, з огляду на ще гірший стан, на той час дороги Володимирець – Городець, зрозуміло, поточні ремонти, які здійснювалися, не принесли очікуваного результату. Станом на сьогодні, дорога потребує капітального ремонту, а це не менше 14 млн.грн за 1 км дороги. Для розуміння – 3.1 км дороги вартуватимуть не менше 43 млн.грн, це більше як бюджет закладів загальної середньої освіти на рік та бюджет селищної ради з освітленням селища разом. Протягом року проходили узгодження передачі з Рівненською ОДА, Службою автомобільних доріг у Рівненській області, Державтодором та Міністерством економіки України. Процес був на стадії завершення безпосередньо перед початком війни, проте військові дії завадили завершенню передачі. З грудня 2022 року процедура розпочата по новому.

Продовжується робота, що була розпочата у минулому році з користувачами земельних ділянок комунальної власності щодо приведення документації у відповідність до вимог чинного законодавства, проводиться робота щодо своєчасної сплати земельного податку.

З введенням воєнного стану в Україні – Рафалівська селищна територіальна громада активно розпочала роботу на підтримку ЗСУ. З перших днів війни створено добровольче формування територіальної громади, визначено його завдання та перелік заходів по населених пунктах громади. Створено умови для несення служби членами ДФТГ.  Проводилася робота по будівництву блок-постів, у перші дні війни, інженерних та фортифікаційних споруд протягом року. У злагодженій співпраці з військовими формуваннями проводяться заходи обороноздатності усіх населених пунктів громади.

Рафалівська територіальна громада з початку   війни активно долучилась   до  відправлення гуманітарної допомоги  за межі Рівненської області:

 • 101 т -відвантажених продуктів харчування;
 • 1,7 т -медичних препаратів;
 • 3,9 т – засобів гігієни;
 • 2,2 т – постільної білизни, ковдр  тощо;
 • 6,4 т – одягу та взуття.

Релігійні громади Рафалівки у 2022 році відправили на фронт автомобілі   та щотижня відправляють гуманітарні вантажі у прифронтові  населені пункти (здійснено понад 50 рейсів). Заклади освіти та культури   сплели маскувальні сітки (110 метрів). Систематично надається  допомога   внутрішньо-переміщеним особам, продукти харчування одяг, засоби гігієни, продуктові набори (до 700 кг).

Незважаючи на позитивні результати в цілому, в громаді залишається ще значна кількість проблем, які за браком коштів та першочерговістю фінансування на обороноздатність (постанова КМУ від 09.06.2021 року № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» зі змінами) не були вирішені у минулому році і їх необхідно вирішити у 2023 році:

 • організація роздільного збору та вивезення побутових відходів;
 • роботи по зовнішньому освітленню вулиць громади;
 • ремонт та утримання доріг місцевого значення;
 • створення дитячих майданчиків;
 • проведення робіт з електрифікації нових житлових масивів.
 • зрізання старих та аварійних дерев;
 • утримання та забезпечення роботи системи водопостачання та ін.

Це далеко не повний перелік тих першочергових заходів, які необхідно провести по завершенню війни.

Важливим проектом на перспективу є розробка Стратегії розвитку громади на 2022-2027 роки. Розпорядженням селищного голови від 27.10.2021 року № 142 «Про створення робочої групи щодо укладання Стратегії розвитку Рафалівської територіальної  громади на період до 2027 року», розпочався процес формування соціально-економічного аналізу громади, який буде винесено на розгляд робочої групи та,  відповідно до якого,  буде сформовано безпосередньо порядок дій щодо розвитку громади, проте роботи теж призупинені у зв’язку з військовим станом.

Рафалівська селищна рада відкрита до спілкування, проте цей рік показав, що цього недостатньо, є певний інформаційний голод у жителів громади. Очікує дописувачів розділ офіційного сайту «Діалог з громадою», який передбачатиме опцію питання до селищного голови на офіційному сайті громади www.rafalivka.in.ua. Анонс даного проекту оприлюднено на сайті селищної ради як і  Правила спілкування. Відповідь на  питання, які турбують жителів громади, надаватиме селищний голова, і ці ж відповіді оприлюднюватимуться для тих, кого турбує така ж проблема, на тому ж офіційному сайті.

Окремо хочу відмітити благодійників і меценатів нашого селища, адже вони є рушійною силою розвитку та утримання нашої інфраструктури, стали постійними помічниками у створенні оборонних рубежів. Не буду перераховувати всіх, скажу лише, що тут є люди від звичайних приватних підприємців до депутатів Верховної ради України. Саме завдяки їм проводилися та фінансувалися роботи по обороноздатності населених пунктів громади, по формуванню гуманітарних вантажів для ЗСУ та цивільного населення прифронтових територій та ін. Крім того ще є цілий ряд небайдужих до нашого селища людей. За це їм безмежна вдячність.

Отож, хочеться побажати всім нам і у подальшому спільно вирішувати всі проблеми, які в нас є, бо лише спільними зусиллями можна досягти позитивного результату. А ми зажди налаштовані на плідну співпрацю та конструктивний діалог з усіма, хто бажає щось зробити для своєї громади.

Вдячний усім тим, хто допомагав селищній раді практичними справами, своїм досвідом, корисними порадами та об’єктивними зауваженнями.

Віримо у ЗСУ, віримо у перемогу України!

 

Василь СОВГУТЬ, Рафалівський селищний голова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *