Рафалівська громада приєднується до тихої Всесвітньої акції “Ангели пам’яті”

Цьогоріч до Всесвітньої тихої акції «Ангели пам’яті» по вшануванню Героїв Небесної Сотні долучається Рафалівська територіальна громада.

В громаді протягом тижня будуть проводитися майстер-класи по виготовлені символічних білих ангелів з нагоди Всесвітньої тихої акції «Ангели пам’яті» по вшануванню Героїв Небесної Сотні:

14 – 16 лютого –  КПНЗ “Рафалівський центр дитячої та юнацької творчості”;

16 лютого о 14 год. – бібліотечно-інформаційний центр закладу освіти “Рафалівський Петропавлівський ліцей”;

13-20 лютого – заклади освіти Рафалівської територіальної громади.

17 лютого о 15.00 год. на території Рафалівського Будинку культури відбудеться Всесвітня тиха акція «Ангели пам’яті» по вшануванню Героїв Небесної Сотні. Під час якої кожен зможе вшанувати полеглих героїв, повісивши паперового білого ангела на Алеї Героїв Небесної Сотні, як символ пам’яті за кожну втрату тих часів.

Просимо Вас, по можливості, підтримати цю символічну традицію поминати загиблих за Україну білими ангелами. Зазначено, що паперових ангелів  розвішують на деревах, що були свідками розстрілу мирних українців, котрі відстоювали своє право за гідність, свободу та державність.

Нагадаємо, що 20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. Ця дата є найтрагічнішою в історії Революції Гідності, адже саме в цей день 2014 року внаслідок репресій і розстрілів силовиками у Києві загинуло найбільше активістів (48). Усього Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих.

Ініціаторами акції є відома українська співачка та громадський діяч Анжеліка Рудницька і «Територія А». Вони з 2014 року започаткували символічну традицію поминати загиблих за Україну білими ангелами. За словами організаторки, обов’язково потрібно зберегти в пам’яті те, що відбувалося сім років тому, не тільки в своїй, але в історичній пам’яті цілої країни і нації. «Дуже б хотілося, щоб акцентували не на тому, яка ми нещасна країна, а на тому, яка ми героїчна країна, наскільки ми вміємо бути жертовнимиРеволюція гідності відрізняється від безлічі маленьких локальних чи великих акцій, які відбуваються періодично на Майдані тим, що вона була не за своє, не за те, щоб я міг більше заробити, чи, щоб мені повернули борги банки, або дали можливість на литовських номерах їздити. Вона була за гідність – і це принципово вирізняє Революцію гідності від будь-яких інших протестів, які були в Україні. Це була велика жертва найсміливіших і найкращих», – переконана Рудницька.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *