7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day)

У другий вівторок лютого у світі відзначається День безпечного інтернету. Цього року подія припадає на 7 лютого. Особлива дата з’явилася у календарі з ініціативи Європейської комісії у 2004 році. Загалом День безпечного інтернету відзначають більш ніж у 200 країнах.

Питання захисту персональних даних, порушення прав дітей та молоді у мережі Інтернет є одними з найбільш небезпечних проблем в еру інформаційних технологій.

Електронні сервіси, які вимагають авторизації користувачів, містять персональні дані осіб, а відсутність достатнього кіберзахисту інформації може призвести до несанкціонованої обробки таких даних, а саме їх збору або поширення, що спричиняє недовіру людей до цифрового світу загалом.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Впроваджуючи інноваційні технології, які покликані полегшити наше життя, ми маємо усвідомлювати, що надзвичайно важливим є передусім захист прав людини, зокрема і право на невтручання в її особисте і сімейне життя та захист даних. Використання таких технологій жодним чином не можуть відміняти або звужувати права людей на приватність.

Використання електронних сервісів, мобільних додатків несуть певні ризики для персональних даних осіб, які користуються даними ресурсами. Тому при впровадженні інноваційних рішень необхідно проводити попередню оцінку впливу на приватність до початку введення таких технологій в експлуатацію і мінімізувати можливі ризики.

Автори ініціативи про День безпечного інтернету планували, що нове свято буде гарним приводом для обговорення потенційних загроз від онлайн-ресурсів, соціальних мереж, торгових майданчиків у мережі. У Європі вирішили, що основну роботу потрібно вести у школах. Цього дня у європейських навчальних закладах проводяться лекції, дискусії, вікторини, щоб навчити підлітків розпізнавати фейкову інформацію, правильно реагувати на спроби маніпулювання та аб’юзу.

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету.

Щороку до Дня безпечного інтернету визначається головна тема події. Попередні роки піднімалися дуже гострі питання захисту неповнолітніх в інтернеті, персональної відповідальності за публікації, потенціал штучного інтелекту у справі очищення інтернету від шкідливого контенту. 

Довідково:

За даними ООН, сьогодні інтернетом користується більше половини населення Землі. Не охопленими світовою павутиною живуть приблизно 4 млрд людей. Діти становлять близько 30 відсотків користувачів інтернету, але при цьому тільки в 21 країні світу є закони, що захищають юних користувачів від загроз у мережі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *