Актуально: що робити при зустрічі зі зграєю бродячих собак?

Кількість бездомних тварин в Україні останнім часом зменшується. Проте бродячих собак можна зустріти і в парку, і на стоянці біля будинку, і навіть на дитячих майданчиках. Такі тварини можуть становити небезпеку. Напади зграї собак хоч і нечасто, але трапляються. 

Чому нападають бездомні собаки?

Собаки є зграйними тваринами і на вулиці утворюють цілі спільноти. Собака в такому співтоваристві відчуває себе безкарною, а напад — це інстинктивна дія тварини. У більшості випадків тваринам для нападу потрібна вагома причина, але вони можуть просто намагатися захистити свою територію.

Важливо знати, як від них захиститися

Напасти можуть ті тварини, які відчувають себе в небезпеці, наприклад, коли ви йшли повз, собака щось їла. До цієї ж групи відносяться самки, які годують цуценят і хворі особини. Стерилізовані тварини з пластиковими бирками на вухах представляють найменшу небезпеку, бо вони не дуже бояться людей, але якщо така собака вирішить, що ви представляєте небезпеку.

Чого не можна робити при зустрічі з бродячим псом?

Якщо ваш маршрут пролягає по місцевості, де є бродячі пси, постарайтеся триматися якомога більш впевнено і поводитися акуратно. Найкраще обійти зграю бездомних собак за кілька метрів, показавши, що ви не претендує на їх територію або їжу. Тварини можуть гавкати на вас, але це не завжди сигнал нападу.

Фото: Ярослав Ярмольчук

Так вони проявляють настороженість і занепокоєння. Не показуйте свій страх і не біжіть. Людина, що біжить, може бути сприйнята як здобич. Якщо ви їдете на велосипеді або самокаті, то краще злізти з нього і везти його поруч. Спроби заговорити з собаками і погляд в очі можуть бути розцінені як агресія. Тварини можуть відчути запах продуктів, які Ви несете в сумці. Можна спробувати пригостити їх ковбасою і акуратно, але швидко піти.

Чим і як захищатися, якщо на вас напали?

Якщо собаки налаштовані до вас агресивно і роблять явні спроби напасти, не повертайтеся до них спиною. Найкраще притулитися до стіни або дерева, щоб не дати їм можливості напасти ззаду і звалити вас на землю. Про всяк випадок носіть з собою балончик з перцем або шокер — вони допоможуть відлякати собак. При нападі постарайтеся не впасти і захистити обличчя, живіт і шию. Для захисту стане в нагоді все, що є у вас в руках, — сумка, рюкзак, парасолька, той же самокат або велосипед. Постарайтеся оцінити ситуацію і визначити ватажка зграї — відбиватися необхідно саме від нього.

Фото: Ярослав Ярмольчук

Чи потрібно звертатися до лікаря при травмах?

У тому випадку, якщо собаки все-таки покусали вас, негайно зверніться в найближчий травмпункт. Там вам оброблять і зашиють рани і подряпини, а також зроблять щеплення від сказу. Щеплення від сказу необхідно зробити протягом 24 годин після укусу. У жодному разі не пускайте все на самоплив, навіть якщо ви абсолютно впевнені, що покусала вас здорова собака. Сказ — смертельно небезпечне захворювання, і якщо вчасно не зробити щеплення, то результат може бути летальним.

Вилов бродячих собак

Якщо ви часто бачите неподалік будинку або на дитячому майданчику зграю агресивних бездомних тварин, потрібно негайно вжити заходів.

У жодному разі не намагайтеся позбутися від зграї собак самостійно. По-перше, виловом повинні займатися спеціалізовані служби, у яких є дозвіл на подібну діяльність. По-друге, це як мінімум неетично і в кримінальному кодексі існує стаття про жорстоке поводження з тваринами, по якій вас можуть притягнути до відповідальності.

І, поки у вашому районі є зграї бродячих собак, намагайтеся вибирати такі піші маршрути, які проходять на віддалі від місць перебування цих тварин.

Відео: Любов Шкіндер

Шановні жителі Рафалівки! Якщо Ви впізнали свого “чотирилапого” на фото прохання – підіть заберіть та прив’яжіть!

UkrMedia

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

EnglishPolishUkrainian