Зазвичай, причиною виникнення займань у помешканнях громадян є нехтування самими ж людьми елементарних правил пожежної та, в першу чергу, власної безпеки. Паління у ліжку, перенавантаження, або несправність електромережі часто призводять до пожеж у побуті. Крім того, нерідко для обігріву власних домівок люди використовують саморобні, або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.
Заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику пожеж та загибелі на них громадян, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до людей з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.
Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:
– не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
– якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення, обов’язково перевірте його справність;
– слідкуйте за станом та справністю електромережі;
– у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
– не паліть у ліжку;
– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.