Звернення голови громади до населення

Відбулася чергова сесія Рафалівської селищної ради. Питань порядку денного було лише кілька і стосувалися вони виконання бюджету громади та внесення змін до нього (рішення на сайті у розділі «Документи»). Першочерговим і над важливим стало питання затвердження коштів іншої субвенції з обласного бюджету  на відновлення Великожолудського ліцею. Про пошкодження закладу освіти після вибуху невідомого літального апарату на початку війни виконавчий комітет Рафалівської селищної ради повідомив усі відповідні структури як на районному так і обласному рівні (Постанова КМУ № 879 про порядок відновлення пошкодженого майна прийнята у липні 2022 року). Ще у червні-липні проведена оцінка пошкодженого майна, за допомогою сертифікованої організації і розпочато підготовку документів для виконання будівельних робіт.

Згідно з чинним законодавством заклади освіти громади автономні, тому усю роботу (підготовка проектно-кошторисної документації, проходження експертизи ПКД, оголошення торгів через ProZorro, заключення договору з переможцем торгів, проведення будівельних робіт, оплата усіх вищеперерахованих видатків) по відновленню будівель здійснює безпосередньо адміністрація ліцею.

Рішенням липневої сесії спрямовано 500 тис.грн.  на відновлення закладу освіти. З липня по листопад включно виконавчий комітет інформує розпорядників бюджетних коштів вищого рівня про додаткову потребу у ресурсах на відбудову закладу (вартість будівельних робіт відповідно до кошторису 2 млн.)

Перших 1.5 млн.грн. надійшли на рахунки громади і сесією затверджені до кошторису Великожолудського ліцею.

Сесію відвідали, окрім депутатів, і жителі селища зі своїми проблемними питаннями. Щодо них, зазначу, посадовець органу місцевого самоврядування, депутат селищної ради керуються у своїй роботі законодавчими нормами,  у яких прописано порядок дій щодо тих чи інших проблемних питань громади (ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад»). Під час з’ясовування ситуації  у населених пунктах громади варто керуватися у першу чергу законодавчими нормами і законами моралі, і діяти в межах закону.

У кожного українця, не лише жителя громади, є право балотуватися як на сільського/селищного голову, так і депутата рад різних рівнів. Під час виборів треба вдумливо віддавати свій голос за того чи іншого претендента, а у міжвиборчий період не дозволяти собі безпідставних звинувачень та принижень тих, хто стали депутатами.

Моїм опонентам, присутнім на сесії, в минулому кандидатам на посаду селищного голови, неодноразово було запропоновано перейти до конструктивного діалогу та разом працювати на розвиток селища, в тому числі очолити комунальне підприємство, пропоную і сьогодні.

Взамін отримую – підбілювання бордюр цілорічно, оплески під час виступу «лідера», гру на публіку –  популізм, залишки радянського минулого.

Відповіді на, порушені відвідувачами сесії, проблемні питання неодноразово висвітлювалися у місцевих засобах інформації (вайбер група, сторінка у фейсбуці, сайт громади).

Перше. Ремонт захисних укритттів громади вцілому та  протирадіаційного укриття (ПРУ), яке знаходиться у приміщення Рафалівської селищної ради зокрема. У кошторисах закладів освіти громади на 2022 рік передбачені кошти на різноманітні роботи та придбання, у тому числі – захисні укриття. Протягом червня- липня проведено обстеження усіх наявних у населених пунктах громади укриттів, спеціальною комісією (склад комісії визначений нормативними документами) та встановлено їх готовність до захисту населення. Надано рекомендації балансоутримувачам цих приміщень щодо проведення першочергових робіт відповідно до їх функціонального призначення (протирадіаційне укриття, укриття подвійного призначення, найпростіше укриття). Усі вони відремонтовані поточним ремонтом відповідно до потреби. Тоді ж з’ясувалося, що здобувачі освіти основного корпусу Рафалівського Петропавлівського ліцею не мають та не можуть мати (повністю дерев’яне приміщення) захисної споруди, проте рекомендації ДСНС дозволяють заключити договір про укриття школярів з розташованим найближче. Визначилися з адміністрацією закладу про ПРУ в адмінприміщенні селради. На засіданнях виконавчого комітету, комісії ТЕБ та НС, депутатських комісій у липні обговорили це питання та передбачили кошти на ремонт ПРУ (за рішенням сесії це лише 466 тис.грн.). Наступні кроки визначені законодавством: розробка документації, проходження експертизи, затвердження документації, отримання дозволу на виконання робіт тощо.

Друге. Проведення будь яких закупівель чи робіт Рафалівською селищною радою проводиться через майданчик ProZorro, який доступний для будь яких надавачів послуги. Проте державою, у зв’язку з введенням воєнного стану, обмежено частину видатків органів місцевого самоврядування, та заборонено проводити більшість платежів (постанова КМУ 590). Закупівля на вивезення сміття відбулася, проте здійснення  оплати цієї послуги призупинено. Усі кошти, передбачені на даний вид робіт,  наявні на рахунках селищної ради. Окрім того мобілізований транспорт для військових дій,  переможця торгів – автошколи «Сигнал».

 І, на завершення, Рафалівська селищна рада готова до конструктивного діалогу з усіма мешканцями громади. Лише  спільними зусиллями ми зможемо розвиватися та перемагати. Віримо у перемогу і задля неї працюємо!

 

Селищний голова                                Василь СОВГУТЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *