День української писемності та мови: мова, яка об’єднує

9 листопада в Україні відзначають офіційну свято – День української писемності та мови. Традиційно у цей день всі українці пишуть Радіодиктант національної єдності, окрім цього, в школах проводять тематичні уроки з української мови та літератури.

Українська мова в усьому світі – це тренд, а для нас це мова нашої боротьби й незламності. Впродовж всіх століть українська мова зазнавала безліч утисків та заборон з боку різних держав, особливо зі сторони Росії. Однак зараз вона з кожним днем все більше розквітає та набуває нового та переосмисленого значення.

Історія створення Дня української писемності та мови

Офіційне свято було започатковане 9 листопада 1997 року Указом Президента “Про День української писемності та мови”. Дата свята вибрана не випадково, адже саме у цей день також вшановують пам’ять Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з його праці “Повість минулих літ” була закладена основа для писемної української мови.

У цей день за традицією відзначають найкращих популяризаторів українського слова та заохочують різні видавництва, які випускають літературу українською мовою. Також 9 листопада стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Мета цього конкурсу – утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до традицій та культури українського народу.

Мова — наша зброя: урок до Дня української писемності та мови — журнал |  «Освіторія»

Радіодиктант національної єдності

Щороку, починаючи з 2000 року, в прямому ефірі «Українського радіо» транслюють “Диктант національної єдності”. Цей радіодиктант є своєрідним символом єдності українців. Всі охочі в Україні та світі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту, щоб перевірити своє знання української мови й навіть отримати призи.

Зазначимо, що авторка цьогорічного тексту є українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу – Ірина Цілик. Читатиме текст народна артистка, Герой України – Ада Роговцева.

Як взяти участь в Радіодиктанті національної єдності?

Для того, щоб написати радіодиктант, потрібно 9 листопада об 11:00 год за київським часом включити одну з платформ:

Текст диктанту для перевірки буде оприлюднено 10 листопада. Однак, якщо ви хочете, щоб ваш диктант перевірили фахівці, ви можете:

  • Надіслати варіант паперового листа редакції «Українського радіо» за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
  • Сфотографувати або просканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту