Тренінг «Фінансова автономія: практичні кроки». Що цікавого дізналися?

19 жовтня в м. Рівне було проведено тренінг «Фінансова автономія: практичні кроки», в якому активну участь взяла директорка Рафалівського ліцею Костючик Тетяна Михайлівна. Метою тренінгу було вдосконалення компетентності стратегічного управління закладом освіти для директорів ЗЗСО.
Програма заходу складалася з:
– ознайомлення з підходами до втілення фінансової автономії у ЗЗСО;
– освоєння особливостей складання кошторису видатків і
формування бюджету закладу освіти на 2023 рік;
– вдосконалення навичок організації публічних закупівель та ведення господарської діяльності в умовах воєнного стану.
Під час тренінгу своїм досвідом ділилися науково-педагогічні працівники кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти Тетяна ГАВЛІТІНА, Ольга ВОРОН, Світлана ЛЕВИЦЬКА, Галина МОШКОВСЬКА.
Протягом заходу активно працювали 30 керівників закладів освіти Рівненщини, адже загалом право на автономію надає можливість керівнику закладу освіти ефективніше управляти процесами, бути самому господарем у своїй школі та розуміти реальний стан речей у закладі. Заклади освіти з фінансовою автономією мають свою власну бухгалтерію, що дозволяє відстежувати всі отримані кошти – на що, коли та в якій кількості вони були витрачені, економити та планувати шкільний бюджет. Водночас автономія розширює можливості не лише для керівника закладу освіти, а й усіх учасників освітнього процесу.
Дякуємо організаторам, спікерам та учасникам тренінгу за співпрацю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту