Із настанням осені мешканці приватних житлових будинків активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб.
У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів.
Під час горіння рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.
У такий складний час, в умовах воєнного стану свідомо нищити свою землю спалюючи суху траву – це злочин, в той час коли екстрені служби задіяні максимально та працюють практично 24/7.
Згідно з чинним законодавством, спалювати суху рослинність ЗАБОРОНЕНО!
Тому, надвечір 07 вересня 2022 року, рейдовою групою, у складі працівників поліції, головного інспектора відділу ОППЗ та ЦЗ Вараського РУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Віталія БЕНЗИ, спеціаліста з питань цивільного захисту населення Рафалівської селищної ради Ярослава ЯРМОЛЬЧУКА, здійснювався плановий рейд по населених пунктах громади.
В ході здійснення перевірок обійсть громадян в смт. Рафалівка та с. Суховоля, було виявлено чимало осередків випалювання сухої рослинності, бадилля та сміття. З деякими господарями-порушниками, які оперативно зголосились загасити, розведені ними згарища, було проведено роз’яснювальну роботу. Адміністративних санкцій до них не застосовувалось. Але й були такі, які отримали чималенький штраф за порушення Закону.
Рейди є планові та будуть проводитись в громаді ледь не щодня!
“Нажаль, незважаючи на численні попередження, громадяни продовжують з допомогою вогню «боротися» із сухою рослинністю, як на своїх присадибних ділянках, так і на полях. Тому рятувальники не втомлюються закликати не випалювати суху рослинність, післяжнивні залишки, бадилля, тощо, не наносити шкоду довкіллю, здоров’ю сусідів та не провокувати цим пожежі”,- наголошує спеціаліст з питань цивільного захисту населення Рафалівської селищної ради Ярослав ЯРМОЛЬЧУК.
Свідомих громадян закликаємо повідомляти про таких паліїв і за можливості проводити превентивні бесіди із сусідами, які нехтують попередженнями, зателефонувавши за номерами телефонів 101 або 102.
Довідково:
Не допускається спалювання промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів. Але є виняток – коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог, встановлених законодавством про охорону атмосферного повітря (стаття 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»).
Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, прибудинкова територія повинна постійно утримуватися в чистоті, систематично очищатися від сміття, тари, опалого листя. Спалювання всіх видів відходів на даній території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється.
Читати по темі: До 30 тисяч 600 грн: штрафи за спалювання рослинності
Шановні мешканці громади!
Не паліть суху рослинність – компостуйте!