19 серпня – християни відзначають Яблучний Спас

Сьогодні, 19 серпня, християни відзначають Яблучний Спас — другий із трьох щорічних Спасів.

На свято яблучного Спаса люди вшановують Ісуса Христа. 19 серпня, за 40 днів до розп’яття Христа, Ісус і три його учні (Петро, ​​Іван та Яків) піднялися на гору Фавор. Саме тут Спаситель отримав знак і дізнався, що він помре мученицькою смертю на хресті в ім’я порятунку людей, а пізніше воскресне. За переказами, назва свята Преображення пішла від того, як преобразився Учитель: учні Ісуса Христа Петро, Яків та Іоанн свідчили, що під час молитви на горі обличчя Ісус враз засяяло, як сонце, а одяг став білим, як світло. Спустившись з гори, Ісус велів збирати яблука, щоб освятити їх у церкві.

Святкувати Яблучний Спас почали в IV столітті. На горі Фавор відкрили храм, який прославляє Преображення Господнє. Туди люди стали приносити для освячення дари природи — виноград чи яблука.

«Перші Осенини» означають зустріч осені і збір нового врожаю. На Другий Яблучний Спас люди святять яблука та інші фрукти нового врожаю. Вважається, що яблука в цей день мають особливу магічну силу, здатної до зцілення. Існувало повір’я, що перед тим, як з’їсти освячене яблуко, потрібно згадати заповітне бажання і сказати:

  • Сухий день у свято Яблучного Спаса — до сухої і теплої осіні
  • Йде дощ на Другий Спас — до суворої зими
  • Сіла на руку у свято Спаса муха — до удачі.

Вважалося, що після Яблучного Спаса вдалий час для засіву озимих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *