З Днем Української Державності!

28 липня 2022 року українці вперше відзначають День Української Державності. Його було запроваджено рік тому, і цей день мав би стати додатковим вихідним. Та цьогоріч, через війну, додаткові вихідні скасовано. Розповідаємо як з’явилось це свято, і в чому його суть.

Коли запровадили свято?

День Української Державності було запроваджено майже рік тому, 24 серпня, під час святкування 30-ї річниці Незалежності України. Його встановили указом президента Володимира Зеленського, підписаним під час урочистостей до річниці, пише Вікіпедія.

Це свято співпало з двома іншими — Днем хрещення Київської Русі-України та днем пам’яті святого князя Володимира Великого.

В чому суть свята?

Верховна рада у травні 2022 року затвердила законопроект № 5864 і був підтриманий 257 голосами.

У пояснювальній записці йдеться, що нове свято сприятиме утвердженню наступності більш ніж тисячолітньої історії Української держави.

Згідно з документом, Україна бере початок з часів Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Литовсько-Руської держави, Гетьманщини, УНР, ЗУНР, Карпатської України до сучасної України.

День української державності має протистояти фейковому образу, який просуває російська федерація. Оскільки в системі дезінформації москви українці нібито не є окремим народом, а складовою частиною “триєдиного російського народу”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту