З Днем Української Державності

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ РАФАЛІВСЬКОЇ ГРОМАДИ!

Цьогоріч, 28 липня, у нашій країні з’явилося нове національне свято – День української державності, яке ми відзначаємо у річницю Хрещення Київської Русі-України.

Ця дата покликана утвердити спадкоємність понад тисячолітньої історії українського державотворення, яка бере свій початок з прадавньої держави – Київської Русі, згадками про заснування столиці – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира, який прийняттям у 988 році Християнства засвідчив цивілізаційний вибір Русі-України.

Багатолітній спадок державності України продовжився заснуванням Галицько-Волинської держави, далі – славнозвісна Запорозька Січ та Українська козацька держава (Гетьманщина). Наступні важливі етапи – УНР за Центральної Ради, Українська держава за Петра Скоропадського, УНР за Директорії та ЗУНР аж до сучасної Української держави.

Під час Революції Гідності, у 2013-2014 рр., український народ відстояв ще й європейський шлях розвитку та засвідчив готовність боротися за нього як за самостійне право вибору та свободи. Натомість росія, втративши можливість контролювати та використовувати нашу державу, вдалася до злочинної військової агресії.

28 липня – день дуже символічний, адже він відображає єдність не лише державного, а й духовного і релігійного начала українського народу. Всі ці роки росія намагалася використати віру у своїх людиноненависних намірах, привласнити її у своїх підлих інтересах, але їм це не вдасться, бо Україна ще міцніше об’єднується навколо істинних людських цінностей, серед яких повага до ближнього та любов до Бога.

І як би цинічно ворог не намагався переписати нашу історію, привласнюючи собі традиційні цінності часів Русі-України – православ’я, народність, державність, Княгиня Ольга, князі Володимир Великий, Ярослав Мудрий і Володимир Мономах – це київські, а не московські володарі, а українці – сильна, волелюбна, самобутня нація, незламний народ, який крізь тисячолітню історію свого державотворення, вкотре доводить, що вартий власної держави.

 

День української державності – це свято минулого, сьогодення та майбутнього. Відзначаючи його, ми засвідчуємо глибоку повагу та шану усім, хто започаткував та розвивав державницькі традиції, хто боровся за свою Батьківщину та її незалежність, усім захисникам нашої країни, які відвойовували кожен клаптик рідної землі та продовжують цю боротьбу й нині.

Історія нас вчить, що ми, українці, перемагаємо тоді, коли єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге – нашу історію, рідну землю та майбутнє наших дітей. Українці – непереможні.

Отже, бажаємо завжди вірити у свої сили, поважати один одного, любити свою країну, шанувати нашу історію, пам’ятати всіх, хто героїчно віддав своє життя за Україну та її майбутнє.
Бажаємо, щоб кожен громадянин пам’ятав і поважав історію і закони своєї країни, щоб між людьми завжди була дружба, повага і взаєморозуміння.

Зичимо Миру, щастя, благополуччя Вам і Вашим родинам.

Рафалівський будинок культури щиро приєднується до вітань та презентує відео – привітання!!!

 

Слава Богу! Слава Україні!

З повагою – відділ освіти, культури, молоді та спорту Рафалівської селищної ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *