Стартувала основна сесія мультипредметного тесту (НМТ)

З 18 липня по 10 серпня стартувала основна сесія Національного мультипредметного тестування (НМТ), у 2022-му воно замінить зовнішнє незалежне оцінювання. Для проходження тесту на території Рівненщини зареєструвалися 7 698 охочих, – повідомив Суспільному завідувач кабінету ЗНО обласного Інституту післядипломної освіти Ігор Опольський.

Як організовуватимуть тест

На Рівненщині НМТ складатимуть у восьми населених пунктах, де для цього вже підготували декілька десятків центрів для проведення тестування. Де саме розташовані ці центри та коли розпочнеться тест – з міркувань безпеки знатимуть лише його учасники та персонал.

“Просимо їх зайти на свої інформаційні сторінки та уважно почитати: якого числа пишуть тест, де саме – адреса, на котру годину приходити з документами, щоб його виконати”, – додає Ігор Опольський.

Тестування відбуватиметься у дві зміни. Це пов’язане із великою кількістю учасників та розподілом навантаження техніки, зазначає завідувач кабінету ЗНО.

“Це вперше для України. Наша країна, якщо я не помиляюся, перша країна у світі, яка національне вимірювання проводить ще у 50-ти містах 30-ти країн світу. Тому для того, щоб не було одномоментного навантаження на сервери, ми проводимо у дві зміни”, – додає Опольський.

Тестування складатиметься з трьох блоків: української мови, математики та історії України. Час для виконання усіх завдань – дві години.

Про безпеку

Освітяни наполегливо просять учасників не афішувати місця, де вони будуть виконувати НМТ.

“Пункти для тестувань обиралися таким чином, щоб були елементарні безпекові умови – наявність укриття. Або в самому пункті або поблизу, щоб кілька десятків учасників разом із персоналом могли перейти в безпечне місце”, – зазначив освітянин.

Учасники НМТ повинні самостійно вирішувати та визначати маршрут, як вони добиратимуться до пунктів проведення тестування.

Що брати з собою

“Учасникам бажано завантажити запрошення-перепустку, а ще краще – роздрукувати її. Взяти з собою документ, що посвідчує особу – ID-картка, паспорт або свідоцтво про народження чи документ сервісного центру, якщо паспорт на обміні. Це може бути закордонний паспорт чи навіть водійське посвідчення. Мати одну дві ручки та воду. Але з пляшки з водою потрібно зняти етикетку”, – каже Опольський.

У пункті тестування учасникам дадуть довідкові матеріали з математики та аркуші, на яких вони можуть займатися та робити певні розрахунки. Усі ці матеріали учасники по закінченню тесту повинні будуть повернути. Друковані матеріали, рукописні, пристрої зчитування, збереження чи відтворення інформації учасникам приносити заборонено.

Розподіл балів

Максимальна кількість балів, які можуть отримати учасники – 100: по 35 з української мови та історії України та 30 балів з математики. По закінченню тестування учасники можуть побачити на сайті кількість правильних відповідей та шкалу від 100 до 200 – тобто результати у балах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту