Про підготовку до проведення міжнародного досілдження якості освіти PISA-2022

Триває підготовка до проведення основного етапу міжнародного моніторингового дослідження якості освіти PISA-2022, який має бути проведений в комп’ютерному форматі. Інформуємо про те, що Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив на сайті повідомлення про рамковий документ щодо оцінювання креативного мислення.

Команда PISA Ukraine переклала рамковий документ з оцінювання креативного мислення як однієї з інноваційних галузей міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. Оригінал документа розміщено за покликанням.

У документі схарактеризовано широке розуміння креативного мислення в науці та його звужене розуміння в межах PISA (з огляду на цілі дослідження та низку інших чинників); окреслено зміст (конструкт) категорії «креативне мислення», на оцінювання складників якого орієнтований тест PISA; визначено посутні характеристики тестових матеріалів, що здатні забезпечити вимірювання рівнів сформованості креативного мислення 15-річних підлітків, та запропоновано зразки тестових завдань.

Пропонований переклад рамкового документа є певним внеском у поширення серед українських освітян та інших зацікавлених осіб виважених відомостей про сучасне розуміння науковцями креативності та креативного мислення.

Нагадаємо, що дослідження PISA є одним із найавторитетніших джерел інформації про середню освіту у світі. Результати програми дають змогу приймати обґрунтовані політичні рішення в галузі освіти на доказовій основі.

Раніше освітяни мали змогу ознайомитися з перекладом рамкового документа з математики.

Особи, які в закладах освіти відповідають за підготовку до проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень якості освіти, потрібно організувати роботу з вчителями щодо підготовки учнів, студентів до участі в PISA-2022.

Ознайомитись зі змістом документа «PISA-2022: рамковий документ щодо оцінювання креативного мислення» можна, перейшовши за цим гіперпокликанням. Рекомендуємо звернути увагу на розділ «Приклади завдань когнітивного тесту й методів нарахування балів за їх виконання».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту