Якщо заборгованість накопичуватиметься, споживача відключать від електромережі

Споживачів електроенергії в Україні зобов’язали попереджати постачальників про неможливість сплатити комунальні послуги у воєнний час.

Якщо заборгованість накопичуватиметься, і споживач не дасть про себе знати, його відключать від електромережі,- йдеться в повідомленні ТОВ “РОЕК”.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунпослуг, (НКРЕКУ) прийняла постанову, яка зобов’язує постачальників провести роз’яснювальну роботу серед споживачів щодо можливості оплати електроенергії онлайн та необхідності передачі показників лічильників, а громадян просять особисто попереджати про те, якщо у них немає можливості сплатити рахунки інакше через заборгованість їх почнуть відключати від світла.

Наявний рівень розрахунків за електроенергію, що постачається для споживачів Рівненщини, не забезпечує покриття необхідних витрат на виробництво, передачу, розподіл і постачання електроенергії (за оперативними даними – 91%, з них – населення складає 86%).

Що ж робити, якщо не можете заплатити?

  • щоб уникнути неприємних інцидентів, споживачів електроенергії в Україні просять у разі неможливості здійснення оплати, що виникла через війну, повідомляти про це постачальника;
  • також, аби попередити негайне відключення, після закінчення 30 днів з дня припинення дії військового стану радять укласти договір про реструктуризацію боргів і скласти графік погашення заборгованості.

Відомо, що Україна нещодавно приєдналася до європейської енергомережі, ставши членом ENTSO-E. Це означає, що електроенергію, вироблену на вітчизняних електростанціях, країна зможе реалізовувати на європейському ринку.

Що буде з комуналкою у травні?

У травні планувалося підвищити тарифи на всі види комунальних послуг, а плата за світло мала зрости ще з квітня.

Однак через форс-мажорну ситуацію підвищення тарифу вирішили відтермінувати, в останній місяць весни українці платитимуть за електроенергію так:

  • до 250 кВт*год (включно за весь обсяг споживання) – 1,44 гривні за 1 кВт*год;
  • більше 250 кВт*год (за весь обсяг споживання) – 1,68 гривні за 1 кВт*год.

Який же висновок?

А висновок простий та логічний: громадяни, жителі міст, селищ, сіл – оплачуйте послуги електропостачання вчасно! Допоможіть українській енергетиці та економіці в такий тяжкий час!
Разом до перемоги!
Слава Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.