МОН надало рекомендації щодо зарахування дітей до 1 класу в умовах воєнного стану

Команда Міністерства освіти і науки України оприлюднила рекомендації щодо зарахування дітей до 1-го класу ЗЗСО в умовах воєнного часу. Цього року зарахування проводитиметься відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти.

 

До заяви одного з батьків (чи повнолітнього) додаються:

  • копія свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу (під час подання копії перевіряється оригінал);
  • медична довідка за формою первинної облікової документації №086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» (оригінал або копія). 

У зв’язку з воєнним станом, під час прийому документів необхідно враховувати, що діти (або один із батьків), які мають довідку про взяття на облік ВПО, довідку про звернення за захистом, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, а також не мають одного чи обох документів, також зараховуються до ЗЗСО. 

У разі відсутності в дитини свідоцтва про народження, керівник закладу має невідкладно поінформувати про це орган опіки та піклування, аби він сприяв оформленню документа.

Якщо кількість потенційних першокласників перевищує спроможність ЗЗСО, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, має запропонувати перелік шкіл, доступних і наближених до місця проживання родини, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних закладів.

Забезпечення державних гарантій, створення безпечного освітнього середовища, а також організацію здобуття освіти, освітнього процесу в умовах воєнного стану, здійснюють:

  • органи виконавчої влади, органи військового командування, військові, військово-цивільні адміністрації та органи місцевого самоврядування, їхні представники, посадові особи (керівники, голови, начальники), органи управління (структурні підрозділи) у сфері освіти;
  • заклади освіти, установи освіти, наукові установи та їхні засновники;
  • громадські об’єднання, благодійні організації та фізичні особи, які здійснюють благодійну (волонтерську) діяльність.

джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *