«Чисте довкілля – 2022»: як відбувалась толока в Рафалівській територіальній громаді?

Сьогодні, 19 квітня 2022 року, за організації, підтримки та безпосередньої участі Рафалівської селищної ради та спільними зусиллями небайдужих жителів селища та населених пунктів громади, депутатів селищної ради, старост сіл, працівників закладів освіти, установ, організацій різних форм власності та підприємств, в рамках щорічної весняної акції «Чисте довкілля»  проведено загальногромадську толоку з прибирання території громади.

Захист довкілля – це потреба сьогодення і внесок в наше майбутнє.

Сьогодні було зроблено чимало. Зокрема, виконане санітарне прибирання та благоустрій прилеглих та закріплених територій установ, організацій, підприємств, узбіччя автомобільних доріг та вулиць, ліквідовано стихійні сміттєзвалища у різних частинах селища, окремих кварталах лісу. Наведено та продовжує наводитись лад на територіях прилеглих садиб, вулицях, господарських територіях жителів громади. Адже чистота громади – справа спільна для всіх і кожного!

Працівниками Рафалівської селищної ради прибрано територію Бахової гори, пофарбовано вказівний меморіал обабіч дороги. Спільно з працівниками ДСНС очищено від сміття  узбіччя дороги в напрямку с. Суховоля.

Працівники закладів освіти селища прибирали прилеглі до своїх закладів території, центральні вулиці, майданчики, пам’ятні знаки,  очищали від сміття узбіччя доріг в напрямках сіл Суховоля, Лозки, Балаховичі, Заболоття, Полиці.

Жителі сіл Великий та Малий Жолудськ та працівники Великожолудського ліцею наводили лад на прилеглих територіях навчального закладу та стадіоні, прибрані зупинки у с. Великий Жолудськ та с. Малий Жолудськ. Очищено від сміття дорогу від навчального закладу до лісу с. Малий Жолудськ та територія довкола водойми біля лісу. Велике прибирання не оминуло й «Капличку», що на хуторі Страхолин.

Жителі та працівники закладів освіти навели порядок у селах Лозки та Суховоля, прибравши центральні дороги,  пам’ятники, «Джерело» в селі Олізарка.

Працювали сьогодні всі, як одне ціле, наче й немає тої війни!  Кожен охочий мав змогу приєднатися до корисної справи. Дякуємо усім, хто долучився до прибирання за витрачений час та зусилля!

Багато жителів вийшли на толоку, прибираючи навколо своїх обійсть. Хтось підмітав, хтось фарбував вікна свої будинків та паркани.

Допомагала робити громаду чистою навіть дітвора, фарбуючи дитячий майданчик та прибираючи довкола нього!

Прикро, коли існує інша позиція, відмінна від загальноприйнятної: є у селищі жителі, які не вбачають у чистоті потреби. Території, які вони використовують для бізнесу захаращені відходами від їх же діяльності, але прибрати, навіть до свята один раз у рік, вони не вважають за потребу. Фото допоможе впізнати цих «нечипур». Було б правильно спільними зусиллями позбавити їх фінансових  надходжень!

Усім нам варто пам’ятати, що ніхто, крім нас не буде наводити лад у нашій громаді. У нас немає комунального підприємства або спеціальних служб, які можуть виконати роботи з благоустрою замість самих жителів.

Те, в яких умовах ми живемо, як виглядає наша громада – залежить тільки від кожного з нас!

 

Величезний фото- та відеоархів до Вашої уваги 👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.