Що робити, якщо у дитини істерика?

Істерики бувають двох видів: справжня та маніпулятивна 

1️⃣ Справжня Боляче, втомився, не виспався, захворів, злякався, гормональні перебудови – тобто істерика спричинена станом здоров’я дитини. ⠀ В такому разі батькам краще: ✅ обійняти, втішити, підтримати, заспокоїти ✅ усунути причину (налагодити режим, підлікувати) ✅ перечекати (вікові кризи, втома).

2️⃣ Маніпулятивна Це істерика, яка має на меті отримати бажане: іграшку, солодощі, гаджет або отримати емоційний відгук від батьків, їх реакцію, тобто це істерика для глядачів. ⠀ Ознаки маніпулятивної істерики: 👶Дитина кричить, але чудово вас чує. Тобто, якщо ви пошепки скажете, наприклад: “Ми купили тобі нову іграшку на День народження”, – дитина почує та зацікавиться. 👶 Дитина може легко запокоїтись. Якщо дитина, отримуючи бажане – іграшку, солодощі або гаджет, перестає ридати, очі в неї сухі, то ви тільки що були свідком маніпулятивної істерики. 👶 Дитина смикає руками одяг, іграшки. Згадайте себе, коли ви по-справжньому гірко плачете – при цьому майже неможливо рухати руками і ногами, усі кінцівки ніби з вати. ⠀ Тобто ваша дитина плаче не тому, що їй боляче, вона втомилася або через кризу. Вона плаче тому, що це спосіб отримати бажане.

❓Що ж робити при маніпулятивній істериці? ✅Спокійно сказати, що зараз її вимоги виконати не вдасться. ✅ Не давати жодної емоційної реакції. ✅ Не сварити, не хвилюватися, не звертати занадто багато уваги. 🚫 Залишати дитину одну або закривати у кімнаті не варто. ✅Залишайтеся з нею поруч. Але не ставайте частиною цієї істерики.

❗️Виховувати дитину в час БУДЬ-ЯКОЇ істерики не варто! ⭕️Якщо істерика справжня і у дитини справді стрес – вона вас просто не почує. Спочатку втішайте, обіймайте, усуньте причину стресу, а потім виховуйте. ⭕️ Якщо істерика маніпулятивна, то своєю мораллю ви лише дасте дитині ту саму увагу, яку вона хоче отримати від вас своєю поганою поведінкою. І дитина засвоїть, що істерикою вона зможе отримати будь-що бажане.

❗️Усі виховні моменти проводимо не раніше, ніж за 2 години після істерики. Тоді і дитина, і ви (!) повністю заспокоїтесь. Не чекайте, що дитина усе зрозуміє з першого разу. Що завжди буде слухняною, спокійною та тихою. Зрозумійте, що сльози – це нормально! Дитина має право на істерику, вона має право вимагати усе, що завгодно. А ви маєте право відстоювати свої інтереси. Тому, що дорослі в будинку ви, а не ваші діти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *