В умовах воєнного часу

  • Понад місяць щоденної відважної боротьби українського народу проти загарбників змінив і жителів Рафалівської громади.

Кожен день боротьби ставив перед нами нові вимоги. Першочергово Рафалівською селищною радою організовано та проведено збір гуманітарної допомоги в установах, закладах громади, від небайдужих жителів усіх  населених пунктів, які  надавали продукти харчування, готівкові кошти, засоби гігієни, медикаменти тощо. Станом на сьогодні вже відправлено 8 мікроавтобусів допомоги з Рафалівської селищної ради, Великожолудського та Лозківського старостинських округів, загальною вагою понад 36 тон. З огляду на продовження військових дій, збір гуманітарної допомоги продовжується.

  • Щиро дякуємо усім, хто долучився і тим, хто долучиться!

З перших днів війни громада готувалася до прийому українців, які покидали території бойових дій. Пункти розміщення визначили у закладах освіти. Організували роботу закладів харчування комунальної власності для приготування їжі. На території громади зареєструвалося 167 внутрішньо переміщених осіб. Процес видачі довідок, регламентований державою, розпочався, одночасно жителі громади підтримують переселенців житлом,  одягом, продуктами харчування, які можна отримати у селищній раді,  добрим словом. Діти, з числа переміщених осіб, навчаються у місцевих закладах освіти.

  • Щоранку, віддаючи шану загиблим, у закладах та установах громади проходить загальнонаціональна хвилина мовчання.

Заклади освіти громади, небайдужі громадяни, за ініціативою селищної ради та з допомогою місцевих підприємців, у їдальнях комунальних закладів готують обіди, напівфабрикати, випічку для потреб ЗСУ.

Понад 50 розвантажувальних жилетів для військових, які з громади мобілізовані у війська, та для місцевих сил спротиву, пошили місцеві майстрині в одному із закладів освіти селища. Зібрані кошти частково потрачені на закупівлю 3 бронежилетів, медпрепаратів для добровольців, котрі підписали контракт із ЗСУ, медпрепарати для військових, борошно для виготовлення напівфабрикатів.

Працівники Рафалівської селищної ради долучилися до благодійної ініціативи українців і перерахували у березні  понад 15 тис.грн. одноденного заробітку на потреби ЗСУ.

  • Потреба захищати рідний край підштовхнула чоловіків громади вступати у добровольчі формування.

Керуючись Указом Президента України №69/2022 від 24 лютого 2022 року «Про загальну мобілізацію» було проведено організаційну роботу щодо збору військовозобов’язаних віком з 18 до 60 років усіх  військових спеціальностей до І відділу Вараського РТЦКСП за адресою смт. Володимирець, вул Грушевського, 60, що на даний час працює цілодобово.

Період життя громади в умовах війни показав консолідацію зусиль жителів для підтримки кожного, хто захищає Україну, для підтримки тих,  хто постраждав від військової агресії, для прискорення нашої перемоги! Мужність військових і цивільних об’єднана спільною метою – мир і відновлення незалежності України! Перемога буде за нами!

 

Василь СОВГУТЬ

One Reply to “В умовах воєнного часу”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *