Червона зона: правила та обмеження

Згідно з карантинними правилами, встановленими для червоного рівня епідеміологічної небезпеки, забороняється:

  • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;
  • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
  • робота закладів харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів (кінотеатрів, театрів тощо);
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

У червоній зоні робота закладів освіти можлива лише за умови наявності в усіх працівників шкіл та вишів зелених COVID-сертифікатів. Також під час червоного рівня епідеміологічної небезпеки дозволена робота банків, АЗС, аптек, ветеринарних магазинів та усіх продовольчих магазинів. Однак обов’язковою умовою їхньої роботи є дотримання протиепідеміологічних правил, зокрема дотримання маскового режиму та соціальної дистанції.

zobrazhennya 2021 10 21 110601 1024x724 - <b>Карантин в жовтні-2021:</b> в яких зонах знаходяться регіони України - Заборона
Карантинні обмеження червоного рівня епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19. Інфографіка: Міністерство охорони здоров’я України

«Обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів зеленого COVID-сертифікату», — наголошує МОЗ.

Як оформити COVID-сертифікат

Електронні COVID-сертифікати поділяються на зовнішні та внутрішні. Зовнішні сертифікати використовуються для подорожей закордон, зокрема в країни ЄС. Внутрішні сертифікати діють на території України з 20 вересня 2021 року і дозволяють вакцинованим громадянам, а також тим, хто має свіжий (до 72 годин) ПЛР-тест чи недавно перехворів на COVID-19, оминати деякі карантинні обмеження жовтого, помаранчевого та червоного рівнів.

Внутрішні COVID-сертифікати бувають жовтими та зеленими. Їхній колір пов’язаний з курсом вакцинації особи: якщо громадянин зробив щеплення однією дозою — жовтий сертифікат, якщо пройшов повний курс — зелений.

Електронні COVID-сертифікати (внутрішні й зовнішні) можна згенерувати у застосунку або на сайті «Дія». Для цього потрібно пройти авторизацію на платформі, оформити заявку на виготовлення сертифікатів і почекати, поки вони з’являться у документах користувача. Як правило, цей процес займає до кількох хвилин. Алгоритм генерування простий — програма шукає дані про вакцинацію користувача за його особистими даними у державному реєстрі. Дані в реєстр вносять лікарі через сервіс helsi.me.

Правила перевезення в транспорті з 21 жовтня

Правила стосуються автобусів, літаків і поїздів міжобласного сполучення, вказує МОЗ України. Екіпаж і всі пасажири (крім дітей) повинні будуть мати один з таких документів:

  • про повний курс вакцинації (для жовтої зони підходить документ про отримання однієї дози вакцини);
  • міжнародний, іноземний або внутрішній сертифікат про повну вакцинацію препаратом, схваленим Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тест на антиген до коронавірусу SARS-CoV-2 (діє 72 години);
  • документ про одужання після Covid-19, підтверджений через сервіс держпослуг «Дія».
zobrazhennya 2021 10 21 110949 - <b>Карантин в жовтні-2021:</b> в яких зонах знаходяться регіони України - Заборона
Нові правила міжрегіональних перевезень. Інфографіка: Міністерство охорони здоров’я України

«Нові правила для перевезення пасажирів — вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя і здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, що підтверджують їх COVID-безпеку, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень в будь-якому виді транспорту», — заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Бережіть себе та оточуючих!

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *