Рішення №462 “Про затвердження Положення про врегулювання земельних відносин та відшкодування збитків в від недоотримання коштів за фактичне  використання земельних ділянок комунальної в власності на території Рафалівської селищної   територіальної громади”

УКРАЇНА

РАФАЛІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дев’ята сесія VIIІ скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від  07 жовтня 2021року                                                                                     № 462

 
Про затвердження Положення про врегулювання земельних відносин та відшкодування збитків в від недоотримання коштів за фактичне  використання земельних ділянок комунальної в власності на території Рафалівської селищної   територіальної громади  

 

З метою забезпечення ефективного використання земельних ресурсів на території Рафалівської селищної територіальної громади, врегулювання питань відшкодування збитків за фактичне користування земельними ділянками без правовстановлюючих документів на них, а також залучення додаткових коштів до Рафалівського селищного територіального бюджету для успішної реалізації програм соціально-економічного розвитку громади, відповідно до положень Земельного кодексу України, Цивільного кодексу України, Податкового кодексу України, законів України «Про землеустрій», «Про оренду землі», «Про місцеве самоврядування в Україні», Постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 р. № 284 «Про порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам» (із змінами) та враховуючи рекомендації постійної комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, благоустрою, інфраструктури, житлової політики, житлово-комунального господарства та екології, селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Встановити, що плата за користування земельними ділянками комунальної власності на території Рафалівської селищної територіальної громади, які використовуються суб’єктами господарювання та фізичними особами, але право власності (користування) на які в установленому законодавством порядку не оформлено (не переоформлено), справляється землекористувачем земельної ділянки до Рафалівського селищного територіального бюджету, як збитки від недоотримання коштів за фактичне користування земельною ділянкою у розмірах, встановлених рішенням Рафалівської селищної ради.
  2. Затвердити Положення про врегулювання земельних відносин та відшкодування збитків від недоотримання коштів за фактичне використання земельних ділянок комунальної власності на території Рафалівської селищної територіальної громади, що додається.
  3. Затвердити Договір про відшкодування збитків рафалівської селищної територіальної громади від недоотримання коштів за фактичне користування земельною ділянкою, що додається.
  4. Затвердити форму заяви про укладання Договору про відшкодування збитків Рафалівської селищної територіальної громади від недоотримання коштів за фактичне користування земельною ділянкою, яка подається особою (фізичною, юридичною), що додається.
  5. Встановити розмір сплати, що застосовується під час розрахунку збитків від недоотримання коштів за фактичне землекористування в розмірі 12 (дванадцять) % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням добутків коефіцієнту індексації.
  6. Доручити виконавчому комітету селищної ради здійснювати підготовку проектів Договорів про відшкодування збитків Рафалівської селищної територіальної громади від недоотримання коштів за фактичне використання земельної ділянки, реєстрацію цих договорів та здійснювати контроль за виконанням сторонами умов укладених  Договорів.
  7. Надати селищному голові Василю СОВГУТЮ повноваження щодо укладення та підписання Договорів про відшкодування збитків Рафалівської селищної територіальної громади від  недоотримання  коштів за фактичне використання земельної ділянки із землекористувачами.
  8.   Контроль за виконанням рішення покласти на постійні депутатські комісії з питань планування фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, податків, комунальної власності (голова комісії – Любов МОРОЗ) та з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, благоустрою, інфраструктури, житлової політики, житлово-комунального господарства та екології  (Петро МАКСИМЧУК).

 

Селищний голова                                                                                                  Василь СОВГУТЬ

Додатки до рішення №462

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *