Е-паспорти: відповідаємо на ключові питання

📲 Цифрові копії біометричних паспортів у застосунку Дія  мають наразі однакову юридичну силу з їх фізичними аналогами – пластиковою ID-карткою та паперовим закордонним паспортом (ЗП)*

Відтак, власники ID-картки та ЗП, зареєструвавшись на порталі #Дія, мають змогу особисто переконатися: коли паспорт завжди з тобою – це новий рівень зручності та комфорту.

Тож сьогодні у добірці #важливо_знати  відповідаємо на поширені запитання щодо використання е-паспорта⤵️

❓ Цифровий паспорт – це обов’язково?

👉 Е-паспорти формуються виключно за бажанням особи, на ім’я якої оформлено паспорт у формі ID-картки або закордонний біометричний паспорт. Обидва е-паспорти генеруються  БЕЗОПЛАТНО і в них, окрім основної, міститься додаткова інформація – про місце проживання та код платника податків.

❓ У яких випадках можна користуватися е-паспортом?

👉 Цифровий паспорт у Дії може пред’являтися на території України в багатьох випадках, коли потрібно  посвідчити особу та/або підтвердити громадянство України. Це, наприклад:

▪️ подорожі залізницею або літаком у межах України;

▪️ медичне обслуговування;

▪️ здійснення банківських операцій;

▪️ отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних, поштових послуг;

▪️ підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів

▪️ придбання окремих товарів у магазині, коли покупцеві треба підтвердити свій вік.

❓ Чи є обмеження у пред’явленні цифрових паспортів?

👉  Такі обмеження справді є, але їх зовсім небагато. До них належать:

1) перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України при в’їзді в Україну;

2) в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї;

3) в’їзд, перебування, проживання або пересування у межах прикордонної смуги, вихід у територіальне море та внутрішні води України.

❓ Чи приймає Міграційна служба е-паспорти для оформлення документів?

👉 Міграційна служби чітко дотримується чинного законодавства. Тому всі територіальні органи й підрозділи ДМС отримали необхідні роз’яснення та приймають електронні копії ID-картки для:

☑️ оформлення закордонного паспорта;

☑️️ видачі за заявою особи довідки про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру (так званого «витягу з Реєстру»).

❗️ Просимо звернути увагу, що:

– вимога надати фізичний аналог паспорта-картки можлива у разі, якщо виявлено розбіжності між інформацією про особу, зчитаною зі смартфона, та відомостями, внесеними до ЄДДР;

– для обміну ID-картки (крім випадків втрати або викрадення) необхідно пред’явити саме фізичний паспорт-картку, оскільки в подальшому такий паспорт підлягає анулюванню та знищенню в установленому порядку.

ℹ️ Нагадаємо, що застосунок #Дія безкоштовно завантажується в App Store та Play Market, а  ідентифікація користувачів здійснюється за допомогою технології BankID або NFC (прикласти ID-картку до телефона із NFC-модулем).

📲Цифрові документи – це надійно, зручно і безпечно. Долучайтеся!🤗

_______

* 23 серпня 2021 року набула чинності стаття 14-1 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 5492-VI від 20.11.2012

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *