Безпритульні тварини

Останнім часом в засобах масової інформації дедалі частіше з’являється інформація про непоодинокі факти жорстокого поводження з безпритульними тваринами, небажання органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування опікуватися вирішенням цього питання, зокрема шляхом створення відповідних притулків тощо, що в свою чергу негативно впливає на імідж України.

У зв’язку із цим, слід зазначити, що відповідно до статті 15 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» для утримання безпритульних тварин створюються притулки для тварин.

Притулки для тварин можуть створюватися органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, громадськими і благодійними організаціями та фізичними особами.

Притулки для тварин проводять свою діяльність за рахунок коштів їх власників, а також будь-яких інших не заборонених законом джерел.

Місцеві бюджети можуть передбачати кошти на створення притулків для тварин та відшкодування витрат притулкам по утриманню тварин незалежно від форм власності.

Окрім цього, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1359 «Про внесення зміни до переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» зазначений перелік доповнено пунктом 49і такого змісту: «Будівництво та облаштування притулків для утримання безпритульних тварин».

З метою розширення в Україні мережі притулків для утримання безпритульних тварин та необхідності дотримання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» пропонується розглянути питання щодо планування та фінансування відповідних заходів.

Додатково інформуємо, що з метою покращення ситуації 15 липня 2021 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу», яким зокрема, впроваджуються європейські гуманні цінності та стандарти відносно тварин та посилюється відповідальність за жорстоке поводження з ними.

Користуючись нагодою закликаємо не допускати фактів жорстокого поводження з безпритульними тваринами, насамперед регулювання їх чисельності не гуманними методами уповноваженими комунальними службами і підприємствами з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах відповідно до місцевих програм регулювання чисельності тварин у населених пунктах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.