Проект рішення “Про звернення Рафалівської селищної ради до Кабінету Міністрів України щодо змін у виплаті і доставці пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання”

УКРАЇНА

РАФАЛІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВАРАСЬКОГО  РАЙОНУ  РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Шоста  сесія VIIІ скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

Проект

 

від ____ червня  2021 року                                                                 №

 

Про звернення Рафалівської селищної ради до

Кабінету Міністрів України щодо змін у виплаті

і доставці пенсій та грошової допомоги за місцем

фактичного проживання

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями, селищна рада

в и р і ш и л а :

  1. Звернутися до Кабінету Міністрів України щодо скасування змін у виплаті і доставці пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання (текст звернення додається).
  1. Голові Рафалівської селищної ради забезпечити направлення цього рішення до Кабінету Міністрів України.

 

 

Селищний голова                                                                Василь СОВГУТЬ

 

 

Кабінету Міністрів України

 вул Грушевського 12/2, м Київ, 01008

 

Звернення

Рафалівської  селищної  ради до Кабінету Міністрів України

щодо  змін у виплаті та доставці пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання

За ініціативи Пенсійного Фонду України та Мінсоцполітики Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 277 від 29.03.2021 року « Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової  допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» (надалі – Постанова), згідно з якою більш ніж 2 мільйони пенсіонерів, зокрема й у нашій громаді, які сьогодні отримують свої пенсії через листонош вдома, будуть з 1 вересня примусово переведені на отримання пенсій через банківські рахунки.

Зважаючи, що банки та банкомати наявні лише у 4% населених пунктів України, таке рішення, безумовно, може викликати значне невдоволення найбільш вразливих верств населення – пенсіонерів. Особливо, враховуючи, що вони не лише будуть змушені витрачати кошти, щоб дістатися до населених пунктів з банкоматами на маршрутках та автобусах, але й можуть наражати себе на небезпеку, мандруючи під час коронокризи. Варто також передбачити, що можливі затримки з отриманням оплати комунальних платежів, які сьогодні листоноші приймають вдома у літніх людей. Це рішення також вплине не значне зниження тиражів місцевих друкованих видань та закритті частини з них.

Враховуючи падіння обсягів бізнесу (з 3.5.мільйонів пенсіонерів до 940 тисяч), Укрпошта буде змушена з 01 червня 2021 року розпочати оптимізацію витрат. Ми оцінюємо, що загальне скорочення складе до 15 000 працівників по країні та торкнеться і нашої громади (в основному листонош). Додатково, скоріш за все, будуть закриті до 5000 сільський поштових відділень. В останньому випадку населені пункти будуть обслуговувати листоноші певну кількість днів на місяць. Відповідно- частина з цих скорочень та зменшення кількості відділень припаде на нашу громаду. В результаті – втратить як державний бюджет (за рахунок зменшення відрахувань з ЄСВ), так і місцеві бюджети усіх рівнів – за рахунок зменшення відрахувань з ПДФО, які зазвичай становлять майже половину (45%) податкових надходжень у місцеві бюджети.

Укрпошта та її керівництво роблять все можливе, щоб попередити ці негативні наслідки, і звернулась до керівництва держави з відповідними пропозиціями.

З огляду на вищезазначене, звертаємось до Кабінету Міністрів України щодо  скасування Постанову КМУ №227 від 29.03.2021 року з метою запобігання соціальному вибуху й недопущення загрози життю та здоров’ю пенсіонерів та закриття відділень поштового зв’язку в регіонах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.