Тетянин день: прикмети, звичаї та заборони

Це свято було названо на честь святої мучениці Тетяни, яка жила в Римі в третьому столітті і загинула за християнську віру.

За давньою традицією, господині 25 січня печуть хліб і пряники у формі сонця. Вважають, що цим обрядом наближають весну.  Кожен член сім’ї повинен обов’язково спробувати шматочок такого “сонечка”.

З приводу випічки у цей день існує така прикмета: якщо хліб, коровай чи пироги добре піднімуться, то у господарів буде успішний і щасливий рік.

В Україні День Тетяни вважаються неофіційним Днем студентів. 25 січня заведено ставити свічки і молитися святій Тетяні про успіх у навчанні.Щоб студентам весь рік щастило в навчанні, їм необхідно відвідати церкву і відстояти молебень на честь святої Тетяни, і тільки після цього приступати до святкування.

Найвідомішою студентською традицією на Тетянин день є заклик “халяви”. У ніч на 25 січня студенти визирають у вікно, трясуть заліковою книжкою і кричать: “Халява, прийди!”

Що не можна робити 25 січня

У цей день не можна нікому відмовляти в проханнях, особливо, якщо просять їжу.Не можна гадати і проводити магічні ритуали на Тетяну, щоб не “прогадати” своє щастя.

Категорично не можна сваритися в цей день, бо рік не вдасться помиритись.

На Тетянин день також не можна перебувати в неприбраному будинку, щоб не накликати на себе біду.

Народні прикмети на 25 січня

Якщо йде сніг – влітку буде багато дощів

Теплий вітер 25 січня –  літо буде посушливим, а урожай – небагатим

Ясна і морозна погода в Тетянин день – літо буде теплим і без особливих перепадів температури

Великі замети у Тетянин день – буде багато хліба

Заметіль і сильний вітер 25 січня – буде посуха, неврожай і невдала рибалка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.